Във връзка с усложнената метеорологична обстановка, причинена от силен снеговалеж и бурен, на моменти ураганен вятър, Община Разград, Исперих, Лозница и Кубрат обявиха 18 февруари (сряда) за неучебен ден.
Решението се отнася за всички училища на територията на общината. Детските градини ще работят по обичайния си график. Същото важи и за Община Исперих, Лозница и Кубрат.
Сложна пътна обстановка се наблюдава на територията на област Разград поради снегонавявания и силен вятър. Снежната покривка е над 20 сантиметра, като образуваните преспи сериозно затрудняват работата на пътноподдържащите фирми.
Към момента републиканската пътна мрежа е проходима за леки и лекотоварни автомобили, докато движението на тежкотоварните превозни средства е временно ограничено до пълното разчистване на засегнатите пътни участъци.
От ОД на МВР и ПБЗН не съобщават за възникнали инциденти. Електрозахранването и водоподаването са осигурени във всички населени места в областта.
По прогнози на отговорните институции се очаква до обяд обстановката да се успокои, а движението постепенно да се нормализира.
Областната администрация призовава гражданите да бъдат внимателни и да избягват пътувания без неотложна необходимост.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Разград и региона.



