Здравно-информационна кампания на тема „Репродуктивно здраве и семейно планиране“ се проведе в Разград, насочена към ученици от професионални и профилирани гимназии в града.
Инициативата беше организирана от Регионалната здравна инспекция – Разград съвместно с Българската асоциация по семейно планиране и сексуално здраве (БАСП) – София, с партньорството на Младежкия център в Разград. Събитието се състоя на 16 април 2026 г. в зала „Филхармония“.
Водещи на кампанията бяха инфлуенсърите Виктория Първанова и Еляса Хасан, популярни сред младите хора в социалните мрежи. Те представиха информация, свързана със съзряването и репродуктивното здраве, както и с началото на сексуалния живот при младежите. Събитието включваше интерактивна комуникация с аудиторията чрез въпроси и дискусии, като на част от най-активните участници бяха предоставени поощрителни награди.
Кампанията се реализира за трета поредна година от БАСП в партньорство с Durex. Форматът съчета здравно-образователни беседи с участието на популярни личности с цел по-ефективно достигане до младежката аудитория. Целевата група включваше ученици на възраст над 16 години.
Инициативата беше част от дейностите по Националната програма за подобряване на майчиното и детско здраве за периода 2021–2030 г.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Разград и региона.



