ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф“ – Разград отбеляза 35 години от създаването си с тържествена церемония

Профилираната гимназия с преподаване на чужди езици „Екзарх Йосиф“ в Разград отбеляза 35-годишнината от създаването си с тържество, събрало ученици, учители, бивши възпитаници и официални гости.

Събитието се проведе в училищния двор и започна с внасяне на училищното знаме, а финалът беше поставен с изпълнение на училищния химн. Директорът Ивелина Христова направи ретроспекция на постигнатите успехи през последната година и отправи поздрав към учители и ученици с призив да продължат да утвърждават авторитета на гимназията.

YouTube


Кметът на Община Разград Добрин Добрев припомни историческото развитие на училището и неговите предшественици, включително Разградската мъжка гимназия. Той акцентира върху ролята на образованието и пожела успех на учениците и преподавателите. Поздравления отправи и Цонка Донева – един от първите преподаватели в гимназията.

В рамките на програмата бяха наградени победителите от състезанието по английски език за седмокласници „С чужд език без бариери“. Ученици от гимназията участваха с музикални изпълнения и представяне на текстове на изучаваните езици.

TikTok

Празничният ден продължи със спортни активности, а сред гостите присъстваха представители на местната и държавната власт, образователни институции, синдикати, училища партньори и общественици.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе