Общо 76 проекта на ученици от I до XII клас са класирани след първия етап на XVIII издание на Националния ученически конкурс „Посланици на здравето“, съобщиха от Министерство на здравеопазването.
От тях 24 проекта са разработени от ученици от I до IV клас, 17 – от V до VII клас, а 35 – от VIII до XII клас.
Конкурсът се провежда в рамките на Националната програма за превенция на хроничните незаразни болести 2021–2025 г. по инициатива на Министерството на здравеопазването, в партньорство с Министерство на образованието и науката, Министерство на културата, Министерство на младежта и спорта, Министерство на околната среда и водите, Държавна агенция за закрила на детето, Световна здравна организация, Български Червен кръст и Национален център по обществено здраве и анализи.
В проектите са включени дейности, насочени към ограничаване на рисковите за здравето фактори като тютюнопушене, употреба на алкохол, нездравословно хранене и ниска физическа активност. Акцент е поставен и върху насърчаването на здравословния начин на живот чрез спорт, туризъм, екоинициативи, ролеви игри и работа в екип.
В конкурса участват ученици от цялата страна – както от големи градове, така и от по-малки населени места. Според организаторите това показва широка ангажираност към темите за превенцията и здравословните навици.
От Министерството на здравеопазването изразиха благодарност към всички участници и партньори в тазгодишното издание на инициативата.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Разград и региона.



