Областният конкурс „Златните дарове на земята“ се проведе в Разград

Снимка: Младежки център Разград

На 19 май 2026 г. в Младежки център – Разград се проведе областният конкурс „Златните дарове на земята“, който събра ученици от различни училища в област Разград. Инициативата бе организирана с цел насърчаване на творческите умения, работата в екип и отношението към природата и нейните богатства.

Партньори на Младежки център – Разград в провеждането на конкурса бяха „Семпе 2“ ЕООД и Община Разград.

YouTube

Председател на журито бе директорът на Художествена галерия „Проф. Илия Петров“ Теодор Даскалов. В състава на журито участваха още уредниците на галерията Данаила Димитрова и Цветомира Тодорова.

В конкурса се включиха отборите „Пулсът на природата“ от СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Самуил, „Тера“ от ПГССХВТ „Ангел Кънчев“ – Разград, „Жарава“ от СУ „Христо Ботев“ – Кубрат, „Сръчни феи“ от СУ „Христо Ботев“ – Цар Калоян, „Еко Легенди“ от ПГО „Станка Николица Спасо-Еленина“ – Разград, „Земята Х“ от СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Завет, отборът на Спортно училище – Разград и ПГСС „Хан Аспарух“ – Исперих.

TikTok

След оценяване на представянето журито присъди първо място на отбора „Пулсът на природата“ от СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Самуил. Второто място зае отбор „Сръчни феи“ от СУ „Христо Ботев“ – Цар Калоян, а трето място спечели отбор „Жарава“ от СУ „Христо Ботев“ – Кубрат.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе