Професионалната гимназия по селско стопанство „Хан Аспарух“ организира тридневна мобилност в периода 28–30 април 2026 г. в рамките на Националната програма „Иновации в действие“.
В събитието участие взеха представители и ученици от Професионалната гимназия по аграрно стопанство – Добрич, Професионалната гимназия – Кубрат и ПГ по земеделие и горско стопанство – с. Ст. Караджа, община Вълчи дол. Форумът бе посетен и от представители на Регионалното управление на образованието – Разград, както и от партньорски фирми от аграрния сектор.
В рамките на програмата бяха представени добри практики и иновации в образованието и земеделието. Проведена бе демонстрация с дрон, предоставен от партньорска фирма, както и беседа, посветена на съвременните технологии в аграрния сектор. Участие взеха и представители на Историческия музей в Исперих.
Събитието е част от усилията за обмен на опит между професионални училища и насърчаване на съвременни образователни подходи. В рамките на тридневния форум участниците са обменили идеи, наблюдавали са учебни практики и са обсъждали нови методи на преподаване.
Организаторите посочват, че инициативата има за цел да подпомогне развитието на сътрудничество между училищата и да насърчи прилагането на иновативни методи в образованието.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Исперих и региона.


