Представиха отчет и текущи проекти пред пенсионерските клубове в Разград

Кметът на Добрин Добрев се срещна с представители на пенсионерските клубове в община Разград. По време на срещата бяха представени отчетът за постигнатото през втората година от мандат 2023–2027 г. и актуални теми, свързани с развитието на региона.

Представителите на клубовете получиха първи печатното издание на Отчета за 2025 г., в който са включени реализирани дейности по различни секторни политики на Община Разград през изминалата година.

YouTube

По време на срещата кметът представи и част от проектите, чието изпълнение започва през 2026 г. Сред тях са почистване на улични шахти, изграждане на Център за видеонаблюдение, ремонти на светофарни уредби и благоустрояване на района около коритото на река Бели Лом.

Бяха представени и предстоящи инфраструктурни дейности в различни части на Разград, включително изграждане на повдигнати пешеходни пътеки по ул. „Жеравна“, ремонти в района около ПГПЧЕ, обновяване на сградата на ДКЦ-1, проекти в и около Регионалния исторически музей и местността „Пчелина“, както и довършване на уличното осветление в жк „Орел“.

TikTok

Кметът съобщи още, че предстои ремонт на пътя към Гробищния парк и обновяване на четири междуселищни пътя. Предвижда се и увеличаване на капацитета на Домашния социален патронаж.

По темата за транспортната схема беше посочено, че част от проблемите изискват съдействие от държавните институции и ще бъдат обсъждани с представители на държавната власт и народни представители от региона.

Предстоят и ремонти на пенсионерски клубове, заявили необходимост от обновяване на базата.

В края на срещата представители на пенсионерските клубове са изразили положителна оценка за реализираните дейности в общината. Кметът отправи покана за участие в предстоящите събития от културния календар на Разград, сред които 24 май, „Белите нощи на Разград“ и Панаирът на киселото мляко.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе