Сигнал за взломна кражба от нефункциониращо училище, бивше възпитателно училище-интернат, в град Завет е получен на 2 юни.
По първоначални данни извършителите са проникнали в сградата след разбиване на врати и прозорци. От обекта са отнети кабели, както и съдържанието на три електрически табла, включително части от електрозахранващата система.
При огледа на място са установени още разбити сигнализатори, кутии за СОТ и други вещи, които са били подготвени за изнасяне.
Размерът на нанесените материални щети е в процес на изясняване. По случая е образувана проверка по чл. 195, ал. 1, т. 3 от Наказателния кодекс.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Завет и региона.



