От 1 до 6 юни България е домакин на Европейска младежка купа по стрелба с лък, в която участие ще вземат над 400 състезатели от 31 държави.
След успешното домакинство на европейското първенство на закрито в Пловдив, Българската федерация по стрелба с лък отново организира престижен международен форум.
Конкуренцията ще бъде изключително сериозна. Сред водещите участници са:
- Русия под независим флаг – 31 състезатели;
- Италия – 40;
- Германия – 28;
- Южна Корея – 16;
- силни отбори от Великобритания, Франция и Беларус.
България ще участва с 27 състезатели, сред които и представители на СК „Антибиотик“ от Разград.
Клубът ще бъде представен от:
- Ангел Николов – младежи до 21 години, където ще се състезава срещу 53 конкуренти;
- Берк Хюксял – кадети до 18 години, в конкуренция с 56 участници;
- Цвета Досева – стил компаунд при девойките до 21 години, с 21 състезателки.
Националният отбор ще бъде воден от националния треньор Иван Йотов, а съдействие ще оказват и клубни треньори, сред които Боян Бонев.
За младите състезатели това ще бъде едно от най-престижните и емоционални участия в кариерата им досега.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Разград и региона.


