Ученици от 3 „б“ клас на СУ „Христо Ботев“ се включиха в образователно-информационна дискусия на тема „Ваканция без риск и инциденти“. Инициативата се проведе на 19 май в рамките на час на класа с участието на секретаря по превенция в Кубрат д-р Надие Карагьозова.
По време на срещата учениците обсъдиха различни ситуации, свързани с безопасното поведение през лятната ваканция. В дискусията бяха включени въпроси и отговори, разиграване на казуси и търсене на решения за избягване на рискови ситуации.
В инициативата активно са участвали и ученици в ролята на помощник-ментори. Основен акцент е бил поставен върху личната отговорност и вниманието към потенциални опасности по време на свободното време през лятото.
В края на срещата част от децата са получили грамоти за добри постъпки и активност в превантивните дейности през учебната година. От училището отбелязват, че класът е сред редовните участници в инициативи, организирани съвместно с местната комисия и органите на реда.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Кубрат и региона.



