Ученик от Исперих участва в Европейски граждански панел в Брюксел

Ученикът Андрей Димитров от Профилирана гимназия ПГ Васил Левски участва в Европейски граждански панел, организиран от Европейската комисия, в град Брюксел. Сесията се провежда в периода 21–24 май 2026 г. и е посветена на въпроси, свързани с подготовката и информираността на гражданите при бъдещи кризи.

Участниците са 150 граждани, избрани от държавите членки на Европейския съюз, които представят мнения и предложения, подпомагащи изготвянето на европейски политики. В делегацията участва и преподавател по английски език като придружител.

YouTube

Участието на ученика е част от процес, насочен към включване на младите хора в европейския демократичен диалог и формирането на политики на европейско ниво.

TikTok

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе