Ученици от ОУ „Васил Левски“ проведоха урок за грижата към животните

Учениците от 1. „Б“ клас на ОУ „Васил Левски“ – Разград, с класен ръководител Даниела Гавазова, проведоха урок, посветен на грижата и уважението към животните. Инициативата цели да формира у децата отговорно отношение и съпричастност към животните и да ги научи на основни правила за безопасност и грижа.

В урока участваха и специални гости – полицай Стоян Стоянов и ветеринарен лекар Мария Павлева, които запознаха учениците с нуждите на животните, правилата за безопасно подпомагане и институциите, отговорни за тяхната защита. Децата научиха кои закони защитават животните и на кой номер да подадат сигнал при нужда.

YouTube

Урокът включваше практическа игра, чрез която учениците демонстрираха наученото и изградиха навици за толерантност и грижа към животните.

TikTok

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе