Лудогорец с куп пропуски и нулево реми срещу МОЛ Види

Снимка: Ivanoff-photo

Лудогорец и МОЛ Види завършиха 0:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. „Орлите“ трябва да съжаляват много повече за изпусната победа, тъй като те бяха много по-добрият отбор и атакуваха през целия мач. Гостите обаче се бранеха чудесно и изобщо си бяха забранили да атакуват. Те явно имаха една задача в Разград – да не загубят и в крайна сметка постигнаха своята цел. Това бе пети официален двубой, в който родния шампион не допуска гол, но този път обаче те и не вкараха. Играчите на Лудогорец отправиха цели 15 удара, но ефективността им бе слаба.

Наставникът на домакините Пауло Аутуори заложи на същите 11, които победиха с 1:0 Етър в дебютния кръг на Първа лига. На вратата бе Ренан, а пред него в защита действаха Сисиньо, Моци, Форстър и Натанаел. Дяков и Саша бяха вътрешни халфове, а зад нападателя Клаудио Кешерю започна триото Вандерсон-Марселиньо-Мисиджан.

Любопитно е, че треньорът на МОЛ Види Марко Николич бе решил да остави своя голмайстор Данко Лазович извън титулярния състав. Неговата идея бе да насити халфовата линия. Николич обаче получи удар, тъй като на загрявката се контузия основния му полузащитник Хаджич, който бе заменен от македонеца Бобан Николов.

Срещата очаквано започна с натиск на „орлите“. Те обаче не успяха да се възползват от чудесни пробиви на Саша и Мисиджан. Първата добра възможност се откри пред Саша. Той направи двойно с Марселиньо и шутира мощно с левия крак, но право в тялото на Ковачик. Секунди след това Вандерсон премина с лекота през двама защитници на МОЛ Види и отправи техничен удар, който обаче бе избит току пред голлинията от Фиола. В 24-ата минута Марселиньо изведе по отличен начин Кешерю зад защитата на Види. Румънецът би технично, но от малък ъгъл и не уцели вратата. Три минути по-късно разградчани направи страхотна атака, а Мисиджан изведе добре Марселиньо отляво. Звездата обаче настъпи топката и падна на земята, като по този начин провали отличен шанс. В 33-ата минута топката стигна до Марселиньо, той финтира и би, но след рикошет Ковачик изби. В продължението на първата част Натанаел стреля от фаул, но неточно.
Първото положение за втората част изненадващо се откри за гостите. Стопира обаче не затрудни Ренан отблизо. След това обаче домакините отново взеха нещата в свои ръце. А в 55-ата минута след изпълнение на корнер, топката стигна до непокрития Вандерсон. Той заложи на силата и не уцели вратата.

В 60-ата минута Пауло Аутуори извади Кешерю и пусна на неговото място Якуб Шверчок. Лукас Саша пък бе заменен от по-офанзивния си съотборник Густаво Кампаняро. Именно бразилецът проби добре, но би над вратата. След това и другата смяна – Шверчок, изпробва рефлекса на Ковачик, който пак бе безгрешен. В 74-ата минута полякът изведе добре Марселиньо, който бе съборен в наказателното поле, но преди това бе отсъдена засада. Такава обаче нямаше. Определено главният рефер Боян Панджич от Щвеция имаше някои грешни решения, като не отсъди за домакините няколко 100% фаулове. В 82-ата минута Ковачик не се намеси добре след центриране на Мисиджан. Топката попадна в Марселиньо, но и той не бе акуратен.

Реваншът е на 1 август на стадион „Панчо Арена“ в унгарското село Фелчут.

ЛУДОГОРЕЦ – МОЛ ВИДИ 0:0

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Натанаел, Светослав Дяков, Лукас Саша (61 – Густаво Кампаняро), Вандерсон, Марселиньо, Върджил Мисиджан (84 – Джоди Лукоки), Клаудио Кешерю (60 – Якуб Шверчок)

МОЛ Види: Адам Ковачик, Пауло Винисиус, Атила Фиола, Бобан Николов (71 – ЛДанко азович), Шаболш Хущи, Ищван Ковач (68 – Мате Паткай), Лоик Него, Стопира, Роланд Юхаш, Варга, Марко Шчепович

Жълти картони: Роланд Юхаш, Лоик Него, Ищван Ковач, Шаболш Хущи (МОЛ Види)