Лудогорец на 1/4 финал за Купата след драма с дузпи

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец детронира Славия в 1/8 финала в турнира за Купата на България. В редовното време срещата завърши 2:2, а при дузпите по-точни бяха „зелените“ – 4:3.

Треньорът на шампионите Антони Здравков направи куп промени в своя състав. От титулярите започнаха единствено Сисиньо, Натанаел, Светослав Дяков и Вандерсон. От първата минута стартира 18-годишния продукт на школата на „орлите“ Доминик Янков.

Разградчани започнаха надъхано срещата. Първо Саша не успя да засече пас отдясно, а след това Якуб Шверчок игра с глава след центриране на Вандерсон, но неточно. В 9-ата минута полякът можеше да вкара много изненадащ гол. Той преодоля Янис Карабельов и когато се очакваше, че ще потърси пас, Шверчок стреля мощно, а топката срещна левия стълб на Георги Петков.

В 14-ата минута обаче Славия поведе в резултата. Галин Иванов би фаул от около 30 метра. Вратарят на домакините Хорхе Броун определено не бе подготвен за директен удар. Лидерът на „белите“ обаче стреля и прати топката в мрежата. Шампионите отговориха чрез добър пробив на Доминик Янков, който обаче завърши със слаб удар. Веднага след това Галин Иванов стреля, но над вратата. В 21-ата минута Шверчок отново надигра защитата на столичани и би от малък ъгъл, но Петков спаси. Секунди по-късно Бакалов центрира от корнер, Форстър продължи към Шверчок, който с глава стреля към Георги Петков. Вратарят отново бе безгрешен, а при добавката Вандерсон не уцели вратата. В 29-ата минута Лукас Саша пробва своя късмет с далечен удар, но кълбото пак мина над вратата.

В 35-ата минута Лудогорец изравни! Шверчок тръгна като танк през центъра на „бялата“ защита. Първо мушна кълбото между краката на Милен Гамаков, а след това премина Андреа Христов и Владислав Узунов, преди останал сам срещу Георги Петков да пусне топката под плонжа му – 1:1. В 40-ата минута гостите сбъркаха при изнасянето. Топката стигна до Вандерсон, но Петков се хвърли самоотвержено в краката му и улови. След това пък бразилецът би технично, но в аут. В продължението на първата част Натанаел намери с чудесен дълъг пас Вандерсон, който обаче отново бе отчаян от Георги Петков.

В първите 15 минути на второто полувреме Дяков и Натанаел биха точно, но стражът на Славия отново бе безгрешен. В 70-ата минута влезлият като резерва Марселиньо се завъртя пред наказателното поле и би майсторски, но в аут. Четири минути Лудогорец стигна до обрат. Сисиньо нахлу отдясно и подаде към Шверчок. Той овладя технично, като присъствието на Андреа Христов изобщо не го смути. Полякът се завъртя и прати топката във вратата на Петков – 2:1 за „орлите“. Отговорът на „белите“ бе мигновен. Галин Иванов се освободи от Сисиньо. След това стреля силно между краката на Георги Теризиев, като Хорхе Борун отново не се намеси добре и топката бе в мрежата му – 2:2.

Така се стига до продължения. В 99-ата минута Шверчок отново направи нещо интересно, но Гамаков изби преди головия пас към влезлия като резерва Клаудиу Кешерю. Секунди след това Шверчок отново удари гредата. Топката стигна до него, след като Лукоки бе спрян преди това от Гамаков. В 111-ата минута пред Кешерю се откри добра възможност, но сякаш Петков бе омагьосал вратата си и топката излезе в аут.

В следващите десетина минути футбол не се игра. Футболистите на Златомир Загорчич показаха, че знаят как да бавят времето. Така се стигна до дузпи. Пръв от бялата точка вкара Славчо Шоколаров. Шверчок изравни, а безкомпромисно Влади Узунов отново даде преднина на Славия. Лукас Саша пръв пропусна, стреляйки в аут. Героят от мача Галин Иванов направи 3:1. Лукоки намали на 3:2 с мощен изстрел от бялата точка. След това Хорхе Броун спря Милен Гамаков. Кампнаяро направи 3:3 с отлично изпълнение. След това пък Георги Йомов повтори лошото изпълнение на Гамаков и Броун отново изби. Последната дузпа бе бита от Кешерю, който не остави никакви шансове на Георги Петков, пращайки го в другия ъгъл.

ЛУДОГОРЕЦ – СЛАВИЯ 2:2 (6:5 след дузпи)

0:1 Галин Иванов (14′)
1:1 Якуб Шверчок (35′)
2:1 Якуб Шверчок (74′)
2:2 Галин Иванов (77′)