Лудогорец изхвърча от Лига Европа след второ равенство с АЕК Ларнака

Лудогорец не успя да победи АЕК (Ларнака) в Разград и два кръга преди края на груповата фаза в Лига Европа е аут от борбата за класиране в елиминационната фаза. Мачът в Разград завърши 0:0. Така двата отбора имат по две точки. В другия двубоя Байер Леверкузен победи Цюрих с 1:0. Германците и швейцарците имат по 9 точки и са недостижими на първите две места.

Лудогорец имаше превъзходство през по-голямата част от мача, но кипърците на няколко пъти затрудниха защитата на шампионите и вратаря Ренан. Най-чистото положение пропусна Козмин Моци в 75-ата минута. Негов удар с глава срещна гредата. Близо до попадение бе и Джоди Лукоки преди почивката. Крилото обаче не успя да се разпише отблизо.

ЛУДОГОРЕЦ – АЕК ЛАРНАКА 0:0

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Натанаел, Антон Недялков, Козмин Моци, Светослав Дяков (66 – Лукас Саша), Густаво Кампаняро, Джоди Лукоки (86 – Жоао Пауло), Марселиньо, Вандерсон, Клаудио Кешерю (76 – Якуб Шверчок).

АЕК: Тоньо Рамирес, Давид Катала, Микел Гонсалес, Томас Йоану, Игор Силва, Хектор Хевел, Факундо Гарсия, Жан-Люк (71 – Тете), Апостолос Яну, Акоран (81 – Флориан), Иван Тричковски (87 – Константинос Константину)

Жълти картони: Козмин Моци, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Натанаел (Лудогорец); Микел Гонсалес, Игор Силва, Апостолос Яну (АЕК).