Попа с първи неофициален гол за Лудогорец при победа с 4:2 над Хонвед

Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец постигна първа победа по време на предсезонната си подготовка. „Орлите“ разбиха с 4:2 унгарския Хонвед. Преди три дни шампионите загубиха с 1:3 от румънския Ботошани в дебютния си спаринг за 2019 г. Понастоящем съперникът на „орлите“ заема 4-ото място в Унгария.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Иван Вуцов. Срещата стартира с две положения за „орлите“, но първо Гроф изби удар на Натанаел, а след това Марселиньо не уцели вратата. В 8-ата минута унгарците поведоха. Точен бе Тишлер, който се възползва от отличен пас отдясно на Холендер. Голмайсторът на Хонвед обаче бе в положение на засада. В 11-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа, след като Сисиньо бе съборен от Шкворц. От бялата точка Моци не сбърка, пращайки Гроф в другия ъгъл – 1:1. Обратът бе пълен в 16-ата минута. Тогава Марселиньо подаде към Натанаел, той центрира за Кешерю, румънецът увлече вратаря на Хонвед Гроф и топката се озова в мрежата му – 2:1 за седемкратните шампиони на България. В 23-ата минута Натанаел отново би с десния крак, но и този път Гроф се справи. Десет минути след това Лудогорец поведе с 3:1. Лукоки проби добре и подаде към Адриан Попа. Румънският национал отправи коварен тупкащ удар, който бе неуловим за Гроф.

На почивката Антони Здравков смени всичките си 11 футболисти. Събитието бе свързано с Пламен Илиев, който записа своя дебют, макар и неофициален, за Лудогорец. В 56-ата минута Хонвед намали резултата. Влезлият на почивката Тончи Кукоч центрира с външен фалц отляво към непокрития Чипф и за 17-годишния нападател не бе проблем с глава да отбележи във вратата на Илиев – 2:3. „Орлите“ можеха да вкарат четвърто попадение с 68-ата минута. Тогава Вандерсон центрира от фаул, а Анисе отклони топката с глава, но в аут. В 79-ата минута Жоао Пауло изстреля тупалка с левия крак, но вратарят на унгарците спаси с мъка. 60 секунди след това Лудогорец стигна до 4:2. Вандерсон намери с техничен пас Лукас Саша. Бразилецът центрира към Якуб Шверчок, който с глава отблизо не остави шансове на Гроф. В 85-ата минута комбинацията за четвъртото попадение се повтори, но този път стражът на унгарците се справи. Пет минути след това Жоао Пауло стреля мощно от фаул, но и този път вратарят на Хонвед изби.

4:2 Якуб Шверчок (81‘)

ЛУДОГОРЕЦ – първо полувреме: Хорхе Брун, Натанаел, Козмин Моци, Сисиньо, Антон Недялков, Яцек Горалски, Светослав Дяков, Марселиньо, Клаудио Кешерю, Джиду Лукоки, Адриан Попа

ЛУДОГОРЕЦ – второ полувреме: Пламен Илиев, Жоао Пауло, Рибейро, Густаво Кампаняро, Абел Анисе, Лукас Саша, Димо Бакалов, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Вандерсон, Якуб Шверчок

ХОНВЕД: Гроф, Давид (46 – Батик), Ловрик, Хефлер (46 – Темесвари), Газдаг (46 – Бано-забо), Узома (46 – Кукоч), Холендер (46 – Чипф), Тишлер , Дино (46 – Мохамед), Бамба (46 – Зендрей), Бегларишвили (46 – Нагу)