Областният управител Гюнай Хюсмен връчи наградите от конкурс за мартеници

Областният управител на Разград Гюнай Хюсмен и неговият заместник Евгени Драганов връчиха вчера наградите от конкурса „Мартенички ще раздаваме, на усмивки се надяваме в Детския отдел на Регионална библиотека „Проф. Боян Пенев”.

Конкурсът за изработка на мартеници и мартенски пана бе организиран от Регионален център-Разград под патронажа на Областния управител, в него участваха деца със специални образователни потребности от Област Разград с партньори децата от групата или ученици от класа или групата от общо 58 учебни заведения. Жури, в което участва главен експерт в Областна администрация Диана Петрова, оцени над 300 творби и определи победителите по възрастови групи.

„Впечатлен съм от дарбите на тези деца, които са най-чистата, невинна, но и най-уязвима част от обществото. Щастлив съм, че имам възможност да се запозная с тях.” – сподели пред децата, техните педагози и родители г-н Хюсмен. Той пое ангажимент следващото издание на конкурса да е с по-голям награден фонд. От лични средства Областният управител направи парично дарение за почерпка на група деца, едно от които случайно се оказа със същата фамилия като г-н Хюсмен.

Г-н Хюсмен и г-н Драганов връчиха по една специална награда във всяка от възрастовите групи – по две футболни и две баскетболни топки на училищата, в които учат децата.

Директорът на Регионален център-Разград Милена Стоянова съобщи, че мартениците, сътворени от децата, ще бъдат раздадени на случаен принцип в различни населени места в област Разград днес, 1 март.

Ето имената на всички наградени:

Първа група – деца в детска градина
Категория изработка на мартенички:
I място – Симона Георгиева Георгиева – III група, ДГ „Славейче“, гр. Разград, ръководител Десислава Атанасова
II място – Калина Стоянова Стоянова и Димитър Стефанов Стоянов – II група, ДГ „Детелина“, гр. Разград, ръководител Венелина Василева
III място – Хранимир Ивайлов Панов и Дияна Димитрова Александрова – IV група, ДГ „Васил Левски“, гр. Разград, ръководител Стоянка Василева

Категория изработка на мартенски пана:
I място – Мехлим Мехмед Селим, Деян Деянов Тихолов, Стефан Стелиянов Стоянов – IV група, ДГ „Лудогорче“, гр. Разград, ръководители – Виолина Радкова, Калина Йорданова и Венелина Василева
II място – Джанер Самет Мустафа, Вилиан Иванов Стефков и Иремсу Севгин Бейнур – III група, ДГ „Първи юни“, гр. Исперих, ръководител Величка Вутова
III място – Айджан Дахил, Гюлер Джелил, Севим Абтула и Севим Назъм, ДГ „Щастливо детство“ с. Китанчево
специална награда на Областна администрация – Едже Садък Бейтула И приятели, ДГ „Осми март“, с. Яким Груево, ръководител Виолета Дешкова

Втора група – ученици от I клас до IV клас

Категория изработка на мартенички:
I място – Мине Ерхан Хълмие – I клас, Харун Сюлейман Мухдин – I клас, Айнур Асенов Илчев – II клас, Серкан Мехмед Коджа – II клас, Гюлджан Найденова Христова – II клас, Бейти Бейти Керим – III клас, ОУ „Отец Паисий“ с. Подайва, ръководители Цветелина Митева и Февзи Хасанов
II място – Йордан Иванов Костадинов – I клас, Есер Емрах Закир – I клас, Павлина Неделчева Йорданова – I клас, Джесур Сунай Ашим – II клас, Арен Алиев Сезаиев – IV клас, ОУ „Христо Смирненски“ гр. Кубрат, ръководители Диана Иванова и Дарина Недкова
III място – Ибрахим Сюлейманов Ибрахимов – IV клас, ОУ „Отец Паисий“ с. Дянково, ръководител Катинка Пенева

Категория изработка на мартенски пана:
I място – Севгинар Гюлбахарова Хасанова и Фикрие Герасимова Аврамова, ОУ „Кирил и Методий“ с. Трапище, ръководител Иванка Борисова и Закир Хашимов
II място – ученици от IV клас, ОУ „Васил Левски“ с. Тодорово, ръководителиДжахиде Тахсин и Нермин Нешева
III място – Йордан Драгомиров Бонев – II клас, СУ „Христо Ботев“ гр. Разград, ръководител – Полина Ченкова
специална награда на Областна администрация – Озан Джеферов, Берк Меджунов, Ивайло Савчев – III клас, ОУ „Васил Левски“, с. Беловец, ръководител Мюжгян Халил

Трета група – ученици от V клас до VII клас

Категория изработка на мартенички:
I място – Ивайла Свиленова Иванова – VI клас, ОУ „Никола Икономов“, ръководител Валентина Стилиянова
II място – Дилек Расим Шукри – V клас, СУ „Христо Ботев“ гр. Лозница, ръководител Маргарита Петкова
III място – Емрах Румянов Филипов– VII клас, СУ „Св. СВ. Кирил и Методий“, с. Самуил, ръководител Корнелия Тодорова

Категория изработка на мартенски пана:
I място – Кристиян Пламенов Светлозаров – VI клас, Детско арт студио „Дъга“, ръководител Йорданка Стоянова
II място – Ерол Нахденов Христов – V клас, Джан Виолетов Николаев– VI клас, Тасим Зенеп Меймед – VI клас, Емине Сюлейманова Ебазерова – VII клас, Налян Веселинова Христова – VI клас, ОУ „Отец Паисий“ с. Подайва, ръководители Цветелина Митева и Февзи Хасанов
III място – Анета Алекова Качакова, Айше Исмаилова Тупева, Рукие Джамалова Тупева – VI клас, СУ „Христо Ботев“ гр. Лозница, ръководител Туркие Кунгьова

Специална награда на Областна администрация – Хюсеин Хасанов Юсменов Исмет Орлинов Илков – VI клас, ОУ „Ив. С. Тургенев“ гр. Разград, ръководители Владислава Казакова и Ваня Цанкова

Четвърта група – ученици от VIII клас до XII клас

Категория изработка на мартенички:
I място – Димитър Иванов Маринов, VIII клас, ПГТС „Христо Смирненски“, гр. Разград, ръководител Невена Пенева
II място – Есра Сюлейманова Ебазерова – IX клас, ПГ по СС „Хан Аспарух“, гр. Исперих, ръководител Мария Попова
III място – Садие Тургут Раами, XII клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Завет, ръководител Диана Бонева
Категория изработка на мартенски пана:
I място – Донка Красимирова Иванова – IX клас, СУ „Христо Ботев“ гр. Кубрат, ръководител Диана Илиева
II място – Есра Сюлейманова Ебазерова – IX клас, ПГ по СС „Хан Аспарух“, гр. Исперих, ръководител Мария Попова
III място – Деница Георгиева Трифонова – Х клас, СУ „Христо Ботев“, гр. Цар Калоян, ръководител Ценка Русева

Специална награда на Областна администрация – Димитър Иванов Маринов, Джанер Ертан Хасан, Алисин Алиев Мустафов, VIII клас, ПГТС „Христо Смирненски“, гр. Разград, ръководител Невена Пенева

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



Върни се горе