Проведе се 57-ото състезание по ориентиране за купа „Абритус”

Разград Евгени Драганов връчи медалите на част от победителите в 57-мото състезание по ориентиране за купа „Абритус”, организирано от Спортен клуб по ориентиране „Абритус”-Разград.

Състезанието се проведе днес в местността „Вълчите ями” край Разград. В него се включиха 270 състезатели от 14 клуба от цялата страна, разпределени в 10 възрастови групи.

Преди церемонията по награждаването председателят на СКО”Абритус” Татяна Станева благодари за съдействието при организирането на надпреварата на Община Разград и на Областна администрация-Разград. Областна администрация предостави компютърна конфигурация на клуба за ползване при осъществяване на дейността му.

Най-добрите трима във всяка възрастова получиха медали, за най-малките – до 10 години –  имаше по един шоколад за всеки участник, а за призьорите от възрастова група до 21 години и следващите – и по бутилка вино „Абритус”. Всички участници получиха магнитчета със символите на СКО”Абритус”.

Заместник областният управител Евгени Драганов връчи наградите на победителите до 12 години, до 45 години и мъже до 21 години. Кметът на Разград д-р Валентин Василев и съдиите по трасето наградиха призьорите в останалите възрастови групи, а градоначалникът връчи и купите на отборните победители. Купа „Абритус” спечели клуб „Вариант 5”-Търговище, на второ място  остана тимът на „Компас крос”-Русе, на трето „Истрос”-Русе.