Мария Гроздева спечели световна купа в Китай

Навръх Великден Мария Гроздева спечели световната купа в Пекин (Китай) в дисциплината 25 метра спортен пистолет и квота за Олимпиадата в Токио!

Състезанието бе изключително силно, с участието на всички звезди на световната спортна стрелба.

На финала Гроздева бе безапелационна и победи с резултат от 36 т. На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 т., а трета е гъркинята Анна Коракаки с 30 т.

С тази победа Мария си осигури 7-мо участие на олимпийски игри, от които вече има 2 златни и три бронзови медала.

Няма друг българин, който да е участвал на 7 олимпиади. Тя, Нонка Матова, Таню Киряков, Йордан Йовчев, Евгения Раданова и Емил Милев имат по 6.

Навръх Великден Мария Гроздева спечели световната купа в Пекин (Китай) в дисциплината 25 метра спортен пистолет и квота…

Публикувахте от Krassen Kralev в Неделя, 28 април 2019 г.