Важна победа за дубъла на Лудогорец

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец II победи Ботев (Гълъбово) с 1:0 в среща от XXVI кръг на Втора професионална лига се игра на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора.

Момчетата, водени от Радослав Комитов направиха отличен мач, кото доминираха от първата до последната минута.

YouTube

Натискът на „орлите“ се усети още от началото на двубоя и резултатът не закъсня. В 15-та минута топката се озова в мрежата  на противтика. До попадението се стигна след бърза атака на Натанаел по фланга и извеждащо подаване към Димо Бакалов, чийто завършващ удар бе безкомпромисен. През останалите 30 минути от първата част на мача Лудогорец II имаше още 3-4 добри ситуации, но Ерол Дост, Форстър и Натанаел не успяха да отбележат.

През втората част на двубоя натискът на разградчани продължи, а противниковият тим заложи изцяло на контраатаки. Давид Рибейро пропусна няколко голови положения. Пред Доминик Янков също отвори възможност да покачи резултата, а Ерол Дост разтресе напречната греда в последните минути на редовното време. Мачът завърши при резултат 1:0, което осигури ценните три точки за дублиращия тим на „орлите“.

Доволен и от играта на момчетата и от резултата, макар че можеше да е по убедителен.Трите точки обаче са много важни и ще дадат така необходимото самочувствие на състезателите, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Лудогорец II игра срещу  Ботев (Гълъбово) в състав: Даниел Наумов, Илкер Будинов (46 – Доминик Янков), Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Натанаел, Ерол Дост, Олег Димитров (85 – Цветослав Петров), Лукас Саша (55 – Иван Йорданов), Давид Рибейро, Станислав Манолев, Димо Бакалов.