Лудогорец отпадна от Шампионска лига, но продължава в Лига Европа

Лудогорец загуби домакинството срещу Ференцварош с 2:3, като общия резултат с който „орлите“ отпадат е 3:5. В началото на срещата феновете на Лудогорец бяха подготвили мащабна хореография на трибуна „Моци“.

YouTube

Добрата новина въпреки загубата е, че „зелените“ продължават с борбата в Европа, но във втория по сила турнир – Лига Европа.

Резултатът бе открит от Харатин в 17-ата минута. Четири минути по-късно точен за унгарците бе Шкварка.

В 24-ата минута Георги Терзиев успя да вкара за 1:2. Минути след началото на второто полувреме Токмак бе точен за 1:3.

С автогол Хейщер се разписа за крайното 2:3.

Във втория предварителен кръг Лудогорец ще се изправи срещу Валур Рейкявик.

ЛУДОГОРЕЦ – ФЕРЕНЦВАРОШ 2:3

0:1 Харатин (17′)
0:2 Шкварка (21′)
1:2 Терзиев (24′)
1:3 Токмак (48′)
2:3 Хейщер (69′) – автогол

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Недялков, Моци, Терзиев, Икоко (64 – Сисиньо), Дяков, Горалски, Чибота, Марселиньо (64 – Дан Битон), Жоржиньо, Шверчок (46 – Кешерю)

ФЕРЕНЦВАРОШ: Дибус, Ловренчич, Блажич, Двали, Хейщер, Ихнатенко (57 – Шигер), Харатин, Шкварка, Зубков, Нгуен (61 – Варга), Пришкин (73 – Ландзафаме)