Лудогорец с измъчено равенство срещу Валур в Исландия

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец и Валур завършиха при резултат 1:1 в първия двубой от втория предварителен кръг на Лига Европа. „Орлите“ гостуваха в Исландия.

Домакините от Валур откриха резултата още в 11-ата минута след избиване на топката от Антон Недялков към Петри, който с далечен удар успя да вкара за 1:0.

До края на първото полувреме Лудогорец имаше няколко добри положения, но до гол така и не се стигна.

През втората част двата отбора си размениха по-няколко сериозни удара, но без резултат до третата минута от добавеното време. Абел Анисе бе останал непокрит в наказателното поле на домакините и с глава успя да изравни за крайното 1:1

Реваншът е седмица по-късно в Разград от 20,30 ч. на стадион „Лудогорец арена“.

ФК ВАЛУР – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Ласе Петри (11′)
1:1 Абел Анисе (90+4′)

Валур (4-3-3): Айнарсон – Саеварсон, Омарсон, Сиурбьорнсон, Йонсон – Петри, Старке Хедлунд, Ингварсон – Баралстову, Педерсен, Халдорсон

Лудогорец: (4-3-3): Пламен Илиев – Антон Недялков, Георги Терзиев /к/, Рафаел Форстър, Сисиньо – Анисе Абел, Яцек Горалски, Стефан Баджи – Мавис Чибота, Жоржиньо – Клаудиу Кешеру