Лудогорец e шампион за девети пореден път след 2:1 над Берое

Снимка: ludogorets.com

Доминацията на Лудогорец в България продължава и „орлите“ са шампиони за 9-и пореден път! Това стана факт, след като те победиха с 2:1 Берое и събраха 65 точки, като по този начин са недостижими на върха 4 кръга преди края. Разградчани за пореден път написаха история и с това, че изравниха рекорда на ЦСКА от 1954 до 1962 г. по пореден брой титли. Тогава треньор на „армейците“ е великия Крум Милев.

YouTube

Лудогорец шампион за девети пореден път!оминацията на Лудогорец в България продължава и „орлите“ са шампиони за 9-и…

Публикувахте от PFC Ludogorets 1945 в Неделя, 21 юни 2020 г.

Колкото до самия мач със старозагорци треньорът на домакините Павел Върба заложи на обичайните заподозрени от последните мачове. Отново на пейката бе Клаудиу Кешерю, който има лека контузия, а нападението пак бе водено от Марселиньо. Очаквано Димитър Димитров, бивш наставник на „орлите“ направи една голяма промяна в своя тим и извади от състав Мартин Камбуров за сметка на Октавио, който даде повече стабилност в средата на терена.

⚽ ЛУДОГОРЕЦ ОТНОВО Е ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆#WeARELudogorets #ludogorets

Домакините започнаха по-активно, но положения пред Перниш нямаше. След 15-ата минута обаче гостите заиграха по-добре. Тогава Октавио можеше да открие с глава след центриране от корнер. В 23-ата минута Анисе пробва Душан Перниш, но словашкият страж на гостите улови. Берое поведе в резултата в 28-ата минута. Тогава Фуртадо даде дълъг пас към Алиун Фал, който с лекота се пребори с Георги Терзиев и с левия крак мушна топката между краката на Владо Стоянов – 1:0 за гостите. След попадението Лудогорец тръгна да търси изравнителен гол. Марселиньо от малък ъгъл можеше да изненада Перниш, но опитният страж отново бе на мястото си. Други положения обаче нямаше. През първата част определено гостите бяха по-добри. Фактът, че Лудогорец играеше без класически централен нападател, даваше своето отражение за пореден мач. Точно заради това на почивката Павел Върба пусна в игра Клаудиу Кешерю, който замени Абел Анисе. Иначе второто полувреме започна с положение за домакините. Чибота изведе Каули отдясно, който опита нещо средно между удар и подаване, но не постигна нищо. След това пък Чибота пробва странична ножица, която обаче бе неточна. Постепенно натискът се увеличаваше. Първо Марселиньо с глава след корнер накара Душан Перниш да избие в напречната греда. След час игра резултатът бе изравнен. Октавио сбърка пред наказателното поле, топката се озова във Вандерсон, който даде за Каули. Бразилецът финтира Иван Минчев и с левия крак не остави шансове на Перниш – 1:1. Секунди по-късно пълният обрат бе пълен. Мавис Чибота проби отлично отдясно и финтира Ахмед Туба. Защитата на гостите не успя да спре конгоанеца, той си нагласи топката и с десния крак отбеляза. След това темпото на игра спадна. Защото „орлите“ знаеха, че и равният ги устройва, докато старозагорци добре знаеха, че много трудно вече могат да вземат нещо от Разград. В 76-ата минута в игра за Берое се появи Мартин Камбуров, но това не помогна по никакъв начин. Малко преди края Кешерю вкара гол, който обаче бе правилно отменен, тъй като румънецът бе в положение на засада.

Сега пред Лудогорец остава да вземе и друг рекорд на ЦСКА – по пореден брой мачове бе загуба. За „червените“ са 36, докато на „орлите“ са с 32.

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 2:1

0:1 Алиун Фал (28′)
1:1 Каули Оливейра (60′)
2:1 Мавис Чибота (62′)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Абел Анисе (51 – Клаудио Кешерю), Каули Оливейра (83 – Стефан Баджи), Светослав Дяков, Мавис Чибота (64 – Жоржиньо), Марселиньо, Вандерсон (83 – Димо Бакалов)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Крум Стоянов (83 – Александър Василев), Теди Мезаг, Стив Фуртадо, Александър Цветков, Ибрахима Конте (83 – Никола Маринов), Гаюс Макоута, Октавио Мантека (76 – Карлос Охене), Ахмед Тоуба, Иван Минчев (76 – Мартин Камбуров), Алиун Фал (87 – Зоран Йосипович)

Жълт картон: Никола Маринов (Берое).