Лудогорец стартира в груповата фаза със загуба от Антверпен

Лудогорец започна със загуба участието си в Лига Европа – 1:2 вкъщи от белгийския Антверпен. Треньорът на родния шампион бе заложил на цели шестима български национали в титулярния състав – Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Антон Недялков, Доминик Янков и дебютиралият като титуляр Кирил Десподов. Антверпен, воден от хърватина Иван Леко, пък беше без своя голмайстор Диомерси Мбокани, който бе наказан. През първата част по-добре на терена стояха гостите. Пропуски обаче направиха Батубинсика, Бенавенте и изключителния дейният Лиор Рафаелов. Късметът и Пламен Илиев обаче предотвратиха гол. След това „орлите“ погледнаха към вратата на белгийците. Те с право поискаха дузпа, след като удар на Кирил Десподов се отби в ръката на Ричи де Лае. Реферът Рон Райншрайбер обаче прецени, че дузпа няма. След това пък изстрел изпробва Ихинио Марин, който обаче бе неточен. В края на полувремето Върба получи лоша новина, тъй като заради разтежение Кирил Десподов бе заменен принудително от Елвис Ману.

Лудогорец започна ударно втората част. Резервата Ману намери Ихинио Марин, той напредна и с изнендващ удар по земя не остави шансове на Бюте – 1:0 за разградчани! Веднага след това Ману изведе добре Каули Оливейра, чийто изстрел не намери целта. След това упражнението се повтори, като този път вратарят Бюте отрази удара на Каули. Лошият мерник попречи на Каули и след час игра. Белгийците се съвзеха и в 61-ата минута Юклерод пробва да изненада Пламен Илиев, който изби. При последвалия корнер Геркенс изравни. Той изпревари Алекс Сантана и със съвършен удар с глава направи 1:1. В 70-ата минута гостите направиха пълен обрат. Алекс Сантана направи голям грешка, извеждайки Лиор Рафаелов сам срещу Пламен Илиев, като за опитния израелец не бе проблем да вкара. В 81-ата минута напречната греда след удар на Геркенс остави Лудогорец в мача, като преди това Пламен Илиев блесна с две спасявания. Домакините обаче не успяха да стигнат до положение и в крайна сметка загубиха.

В другия мач от групата Тотнъм резонно стигна до успех с 3:0 над ЛАСК Линц. Лукас Моура изведе „шпорите“ напред в резултата в 18-ата минута, а десетина минути след това Андраде си вкара автогол, а крайният резултат оформи Сон в края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ – АНТВЕРПЕН 1:2

1:0 Ихинио Марин (47′)
1:1 Мартин Хонгла (63′)
1:2 Лиор Рефаелов (70′)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Антон Недялков, Стефан Баджи (83 – Абел Анисе), Алекс Сантана, Доминик Янков (77 – Бернард Текпетей), Каули Оливейра (77 – Клаудио Кешерю), Ихинио Марин, Кирил Десподов (45 – Елвис Ману)

АНТВЕРПЕН: Жан Бутес, Ричи Делет, Симен Юклерод, Лиор Рефаелов (72 – Бута), Питер Геркенс, Мартин Хогла (80 – Биргер Верстрате), Коджи Миоши, Дилан Батубинсика, Кристиан Бенавенте (59 – Опоко Ампома), Джереми Гелин, Фарис Харун

Жълти картони: Сисиньо, Оливие Вердон (Лудогорец); Симен Юклерод, Фарис Харун (Антверпен).