Лудогорец III победи Дунав (Русе) с гол в последните минути

Лудогорец III записа важна победа срещу Дунав (Русе) в мач от XIV кръг на Североизточна Трета лига. Двубоят се игра на стадион „Градски“ в Русе и бе излъчен на живо в YouTube канала на Лудогорец.

Срещата започна активно и за двата отбора, но в следващите минути момчетата на Христо Господинов засилиха натиска и в 26-ата минута след късо изпълнение на корнер топката бе центрирана в наказателното поле.Футболист на Лудогорец отправи удар с глава, но неточно. Две минути по-късно след странично хвърляне за гостите,Мартин Русков стреля към вратата, пазена от Винченцо Ангелов, но ударът му мина над гредата. Последва пряк свободен удар за Дунав, който не донесе попадение за домакините от Русе. Полувремето завърши при резултат 0:0.

През втората част гостите от Разград продължиха да търсят победата в мача. 62-ата минута Мартин Русков бе фаулиран пред наказателното поле. При последвалия пряк свободен удар Русков стреля, но топката не попадне в обсега на вратата. 7 минути преди края на срещата, при атака за Лудогорец по левия фланг и бързо разиграване между Георги Николов и Хидает Хюсеин, последният не остави шанс на вратаря на Дунав и реализира победния гол в мача.

ДУНАВ (РУСЕ) – ЛУДОГОРЕЦ III  0:1

0:1  Хидает Хюсеин (85‘)

ДУНАВ (РУСЕ): Винченцо Ангелов, Димитър Тодоров, Мартин Иванов, Преслав Папарков, Мерт Тасим, АлберСелвиев, Диян Димов, Симеон Дочев (78‘ – Лятиф Латиф), Константин Митев (66‘ – Дани Бонев), Атанас Стамболов (71‘ – Иван Бакалски), Александър Кирилов

ЛУДОГОРЕЦ III: Мартин Петков, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Станислав Вълчев, Мартин Русков, Димитър Иванов(62‘ – Росен Иванов), Георги Николов, Хидает Хюсеин( 88‘ – Йоан Йорданов), Божидар Владимиров (77‘ – Тончо Георгиев)