Тотнъм с втора победа над Лудогорец

Отборът на Лудогорец загуби с 0:4 от Тотнъм в мач от група „J“ на Лига Европа. Голямо влияние за развитието на мача оказа и факта, че през последните две седмици нормален тренировъчен процес за разградчани  почти липсваше поради многото положителни проби за коронавирус.

⚽ Стартов състав на Лудогорец срещу Тотнъм Хотспър✔️ Направете вашите прогнози до началото на мача на…

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Thursday, November 26, 2020

Още в началото на срещата домакините опитваха да окажат натиск върху Лудогорец. В 6-ата минута главният съдия Гиорги Круашвили показа жълт картон на Клаудиу Кешерю след второ негово нарушение. Минута по-късно последва и пряк свободен удар за „шпорите“. Зад топката застана Гарет Бейл, но ударът му не бе точен. Минути по-късно Бейл отново стреля към вратата на Пламен Илиев, но Оливие Вердон успя да избие топката. В 16-ата минута падна първия гол в срещата в полза на Тотнъм, след пас на Деле Али топката рикушира в Драгош Григоре и се озова в краката на Винисиус, който остана сам срещу вратаря на разградчани и отбеляза първото попадение в мача.  В следващите минути момчетата на Жозе Мауриньо имаха още няколко удара към вратата на Лудогорец. В 34-ата минута Деле Али получи възможност да се разпише сам, но без капка егоизъм Али подаде на Винисиус, който бе останал пред празната врата и така последният завърши атаката и направи резултата 2:0 за Тотнъм. 6 минути по-късно последва и ъглов удар за Лудогорец, но до попадение не се стигна.

Второто полувреме започна със жълт картон за Танги Дномбеле от Тотнъм, който фаулира Антон Недялков. В 54-ата минута последва пряк свободен удар за Лудогорец, след като Джафет Танганга фаулира Икоко. Зад топката застана Кирил Десподов, но центрирането му не бе точно. В 63-ата минута Хари Уинкс направи резултата 3:0 след ювелирно изпълнение като топката влезе във вратата на разградчани след горна и странична греда. В 73-ата минута след грешка на Доминик Янков, който се подхлъзна, топката беше отнета и секунди по-късно Лукас Моура стреля от наказателното поле като по този начин оформи крайното 4:0.

Отборът на Лудогорец загуби с 0:4 от Тотнъм в мач от група "J" на Лига Европа. Голямо влияние за развитието на мача…

След този мач шансовете на Лудогрец за излизане от групата са минимални, тъй като българският тим все още няма спечелена точка в група „J“.

ТОТНЪМ – ЛУДОГОРЕЦ 4:0

1:0 Карлос Винисиус (16‘)
2:0 Карлос Винисиус (34‘)
3:0 Хари Уинкс (63‘)
4:0 Лукас Моура (73‘)

ТОТНЪМДжо Харт (81‘ – Ауфи Уайтман), Бен Дейвис, Джафет Танганга, Дейвидсън Санчес, Мат Дохърти, Танги Ндомбеле (61‘ – Пиер-Емил Хьойберг), Деле Али (81‘ – Харви Уайт), Хари Уинкс, Гарет Бейл (67‘ – Джак Кларк), Карлос Винисиус, Лукас Моура (82‘ – Дейн Скарлет)

ЛУДОГОРЕЦПламен Илиев, Козмин Моци, Драгош Григоре, Оливие Вердон, Абел Анисе (67‘ – Каули Оливейра), Стефан Баджи, Доминик Янков (89‘ – Димитър Митков), Джордан Икоко, Антон Недялков, Кирил Десподов (64‘ – Бернард Текпетей), Клаудиу Кешерю (67‘ – Мавис Чибота)

Жълти картониТанги Ндомбеле (Тотнъм); Клаудиу Кешерю, Кирил Десподов, Иван Йорданов (Лудогорец);