Лудогорец завърши полусезона с победа над Ботев (Пловдив) с 2:1 (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в последната среща в Първа лига преди зимната пауза. Двата тима изиграха отложен мач от XIII кръг на Efbet лига, в който разградчани изиграха силни 90 минути и заслужено се поздравиха с трите точки в срещата.

Домакините поеха инициативата още в първите минути на срещата. В 5-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за Лудогорец, а зад топката застана Кирил Десподов, който  не затрудни вратаря на гостите. Няколко минути по-късно Мавис Чибота опита да открие резултата за разградчани, но до гол не се стигна. В 18-ата минута младокът Доминик Янков преодоля няколко футболисти от Ботев и шутира, но ударът му бе спасен от Георги Аргилашки.  Последваха силни минути за Ботев (Пловдив), но резултатът остана непроменен. В 38-ата минута главният съдия Николай Йорданов  отсъди дузпа за „орлите“ след игра с ръка в наказателното поле. Клаудиу Кешерю изпълни 11-метровия наказателен удар и откри резултата в срещата. В последните минути от първото полувреме Десподов комбинира с Анисе. Последният нанесе мощен удар към вратата на Аргилашки, но топката срещна гредата.

Във втората част на срещата разградчани затвърдиха силната си игра. В 49-ата минута Клаудиу Кешерю отправи силен удар към вратата на Аргилашки, но топката мина встрани от гредата. Само 2 минути по-късно Доминик Янков удвои преднината на „орлите“. 20-годишният полузащитник отправи мощен удар от въздуха, който бе неспасяем за вратаря на Ботев. Следващите минути домакините имаха още няколко добри положения, но до гол не се стигна. В 68-ата минута Десподов получи възможност да увеличи преднината, но вратарят на Ботев спаси. Две минути по-късно гостите също получиха възможност да се разпишат. Иван Василев шутира, но ударът му срещна гредата. Последваха минути на размяна с положения и пред двете врати. В 89-ата минута Салиф Сисе от Ботев се разписа във вратата на Пламен Илиев и намали изоставането на своя клуб.

С победата си в днешния мач разградчани ще зимуват на върха в класирането на Еfbet лига с актив от 39 точки.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 – Клаудиу Кешерю (38‘)
2:0 – Доминик Янков (50‘)
2:1 – Салиф Сисе (89‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Кирил Десподов ( 81‘ – Светослав Дяков), Абел Анисе, Мавис Чибота (71‘ – Бернард Текпетей), Оливие Вердон, Стефан Баджи (46‘ – Елвис Ману), Клаудиу Кешерю ( 60‘ – Димитър Митков), Доминик Янков, Иван Йорданов

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Станислав Работов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев (88‘ – Стефан Попов), Славчо Шоколаров ( 88‘ – Мартин Русев), Георги Трифонов (77‘ – Петър Итов), Кристиан Добрев (63‘ – Салиф Сисе), Димитър Тонев, Иван Василев (88‘ – Венцислав Богданов)

Жълти картони: Стефан Баджи, Оливие Вердон (Лудогорец); Димитър Тонев, Георги Трифонов, Георги Трифонов, Виктор Генев  Ботев (Пловдив).

Жълти картони: Димитър Тонев, Георги Трифонов, Георги Трифонов, Виктор Генев – Ботев (Пловдив); Стефан Баджи, Оливие Вердон (Лудогорец)