Лудогорец падна с 3:2 от Локомотив в Пловдив (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец загуби с 2:3 гостуването си на Локо (Пд). Шампионите откриха след гол на Абел Анисе в 17-ата минута, дошъл след асистенция на Кирил Десподов. Домакините изравниха чрез Момчил Цветанов в 40-ата минута, а 120 секунди по-късно обратът бе факт след попадение на Димитър Илиев.

Второто полувреме започна добре за Лудогорец Клаудиу Кешерю изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Гомис срещу Текпетей. Локо (Пд) стигна до трите точки в 77-ата минута, когато Малембана стреля от около 30 метра от фаул, Ренан дос Сантос не се намеси добре, топката се озова в Лукас Салинас, който отблизо не сбърка.

Другата седмица в Разград е дербито между Лудогорец и ЦСКА.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЛУДОГОРЕЦ 3:2

0:1 Абел Анисе (17′)
1:1 Момчил Цветанов (41′)
2:1 Димитър Илиев (43′)
2:2 Клаудиу Кешерю (53′) – дузпа
3:2 Лукас Салинас (77′)

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Парвиз Умарбаев (63 – Дейвид Малембана), Петър Витанов, Бирсент Карагерен, Момчил Цветанов (63 – Конър Руан), Лукас Салинас (92 – Иван Арамазов), Димитър Илиев (87 – Николай Николаев), Георги Минчев

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Кирил Десподов (79 – Елвис Ману), Абел Анисе (79 – Мавис Чибота), Светослав Дяков (39 – Стефан Баджи), Джордан Икоко, Оливие ВЕрдон, Клаудиу Кешерю, Жосуе Са, Бернард Текпетей (67 – Пиерос Сотириу), Каули Оливейра

Жълти картони: Кристиан Гомис (Локомотив); Кирил Десподов, Бернард Текпетей, Каули Оливейра, Пиерос Сотириу, Стефан Баджи (Лудогорец).