Ученици от Разградско с призови места от конкурса „Как да сърфираме безопасно в интернет – тъмната и светлата му страна“

Над 70 ученици от Разградска област, Казанлък и Свищов участваха в конкурса „Как да сърфираме безопасно в интернет – тъмната и светлата му страна“. Творческата надпревара бе обявена от Общинския съвет по наркотични вещества и Превантивно-информационен център-Разград по случай 9 февруари – Международния ден за безопасен интернет.

Целта на конкурса бе да се привлече вниманието към необходимостта да се осигури на децата и младите хора по-безопасна онлайн среда, така че те да могат да се възползват от възможностите, предоставени от Световната мрежа без големи рискове.

Творбите в шест области на изява бяха разпределени в три възрастови групи и оценени от жури в състав: Адриан Димитров – Директор на Дирекция „Административно, информационно и техническо обслужване“ в Община Разград, Тодор Тодоров – Директор ХГ „Проф.Илия Петров“,    Десимира Недкова – Прокурор в Районна прокуратура гр.Разград, Станислава Петрова – Председател ОбСНВ гр.Разград, Надежда Обрешкова и Тезджан Бошнакова – Инспектори ДПС към РУ на МВР гр.Разград, Радка Минчева – Главен експерт в Отдел „Култура, религиозни дейности и младежки дейности“, Илиана Георгиева – Пресцентър и връзки с обществеността в ОД на МВР гр.Разград и Миленка Александрова – Секретар ОбСНВ гр.Разград.

Ето кои са победителите в отделните области на изява и възрастови групи:

В област на изява есе класирането е следното:

  • 1-ва възрастова група  1-4 кл.:

I място – Белослава Марианова Маринова – ОУ „ Никола Икономов“- гр.Разград

II място – Фая Гератлиева – ОДК  „Св. Иван Рилски”,  клуб „Светлини сред сенките” гр.Казанлък     

III мястоРумян Димитров – ОДК  „Св. Иван Рилски”, клуб „Светлини сред сенките” гр. Казанлък

  • 2-ра възрастова група  5-8 кл.:

I място – Кристина Ангелова Дамянова – ОУ „Никола Йонков Вапцаров“- гр. Разград

I място – Божидара  Пламенова  Пеева – клуб „Репортери“- ЦПЛР-ЦУТНТ – Разград  

II място – Алекс Ивайлов Пламенов – ОУ ”Васил Априлов” гр. Исперих

  • 3-та възрастова група  9-12 кл.:

II мястоБейшан Бейтула Яфес – Профилирана гимназия „Васил Левски“ гр. Исперих   

В област на изява рисунка класирането е следното:

  • 1-ва възрастова група  1-4 кл.:

I място – Хелин  Мухарем  Али – ЦПЛР – ЦРД – Школа по изобразително изкуство  гр.Разград

II място – Момчил Начев Начев – ЦПЛР – ЦРД – Школа по изобразително изкуство гр.Разград

III мястоНикол  Петрова  Петрова – ЦПЛР – ЦРД – Школа по изобразително изкуство  гр.Разград

  • 2-ра възрастова група  5-8 кл.:

I място  –  Надежда Тихомирова Тодорова  –   ЦПЛР – ЦРД – Школа по изобразително изкуство гр.Разград 

II място  –  Светослава  Радостинова  Цонева – ЦПЛР – ЦРД – Школа по изобразително изкуство гр.Разград

III мястоНикол  Бисерова  Ботева – ЦПЛР – ЦРД – Школа по изобразително изкуство  гр.Разград

  • 3-та възрастова група  9-12 кл.:

II място – Мария Петрова Кръстева – ЦПЛР-ЦУТНТ гр.Разград

В област на изява компютърна рисунка класирането е следното:

  • 1-ва възрастова група  1-4 кл.:

I място – Корай Селманов Мехмедов – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД гр.Разград

II място – Идил Танжурова Илиязова – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД гр.Разград

III мястоМаксим Калинов Костадинов – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД гр.Разград

  • 2-ра възрастова група  5-8 кл.:

I място – Иван Атанасов Ганчев – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД гр.Разград

II място – Мартин Стоянов Вълчинов – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД гр.Разград

III мястоДеница Ценкова Стойчева –  СУ „Христо Ботев“ гр. Кубрат

  • 3-та възрастова група  9-12 кл.:

I място – Карина Каменова Стоева – ПГ „Васил Левски“ гр. Исперих

В област на изява колаж класирането е следното:

  • 1-ва възрастова група  1-4 кл.:

I място – Ива  Марианова  Енчева – ОУ „Н.Икономов“ гр.Разград    

  • 2-ра възрастова група  5-8 кл.:

I място  –  Алейна Танер Якуб – ПГ по облекло „Ст.Н.Спасо- Еленина“ гр. Разград

II място – Иван Атанасов Ганчев – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД  гр.Разград

III мястоМартин Дечев Илиев – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД гр.Разград

В област на изява комикс класирането е следното:

  • 3-та възрастова група  9-12 кл.:

I място – Славена Десиславова Стефанова –  ППМГ „Академик Никола Обрешков“ гр.Разград 

II място – Бурчин Нуридинова Расимова – ПГ „Васил Левски“ гр.Исперих

III мястоЗухал Мехмед Кадир – ПГ „Васил Левски“ гр.Исперих

В област на изява видеоклип класирането е следното:

  • 1-ва възрастова група  1-4 кл.:

Поощрителна награда – Амена  Мохамад  Накиб  Сарвар – СУ „Николай Катранов“ гр. Свищов

  • 2-ра възрастова група  5-8 кл.:

II място – Мелда Абдил Себайдин – Школа по дигитално изкуство към ЦПЛР- ЦРД гр.Разград

III мястоНазмие  Билгин   Ейуб – СУ ,,Св. Св. Кирил и Методий – с.Самуил, обл.Разград

  • 3-та възрастова група  9-12 кл.:

I място – Бейшан Бейтула Яфес  – ПГ „Васил Левски“ гр.Исперих

ОД на МВР-Разград  определи специална награда  за рисунката на Алекса  Николаева  Николаева  –  ЦПЛР – ЦРД – Школа по изобразително изкуство  гр.Разград.

Награждаването на отличените ще бъде обявено допълнително с място и час на провеждането.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



Присъедини се към нашите Facebook групи

Новини Разград
Новини Завет
Новини Исперих
Новини Кубрат
Новини Лозница
Новини Цар Калоян
Новини за Лудогорец
ЖК "Орел" - гр. Разград
кв. Бели лом - Разград
ЖК "Освобождение" - Разград
Новини - Североизточна България
Пътна обстановка и ПТП-та в област Разград
Върни се горе