Лудогорец завърши редовния сезон с 20 победи и 12 точки преднина (ВИДЕО)

Лудогорец е на 3 точки от рекордната десета титла на България, след като би с 2:0 Ботев в Пловдив. Герой за разградчани бе Вандерсон, който вкара и двата гола. Този резултат означава, че ако в следващия кръг „зелените“ бият Берое в Разград, ще вдигнат рекордната титлата още в началото на май.

Наставникът на „орлите“ Валдас Дамбраускас за трети пореден мач заложи на схемата 3-4-3, а изпълнителите бяха същите, били Левски с 3:0 и ЦСКА 1948 с 4:0.

Още в първите секунди Атанас Илиев се озова на добра позиция, но с глава би в аут. След това Текпетей пробва мерника си от фаул, но много неточно. В 15-ата минута дейният ганаец се озова на добра позиция, но пак не намери вратата. След половин час игра „жълто-черните“ създадоха най-опасното си положение. Маркиньос обърна фланга с пас към Емануел Току. Талантът проби добре и шутира, но в аут. След това отново пред вратата на Георги Аргилашки бе по-интересно, но първо той отрази изстрел на Текпетей, а след това Кешерю с глава би в аут. Каули също шутира отдалеч, но и той без успех.

Втората част започна с прекъсване на играта за няколко минути, тъй като феновете запалиха димки. След нейното подновяване, Янсон пробва от фаул да изненада Кахлина, но неуспешно. Последва удар на Реда Рабей – в аут. Най-чистото положение до момента в срещата се откри пред Вандерсон в 51-ата минута. Ударът му с левия крак обаче не попадна в мрежата на Георги Аргилшаки. Последва изстрел на Недялков, но неточен.

В 64-ата минута Клаудиу Кешерю бе заменен от Елвис Ману. Само 2 минути по-късно обаче Лудогорец поведе. Именно Ману подаде на Вандерсон, който залъга Чернев и Янсон и с изключително майсторски удар с десния крак откри резултата – 1:0. 15 минути преди края на срещата Кирил Десподов пробва своя късмет от фаул, но отново в аут. Всичко в срещата приключи в 83-ата минута. Тогава Елвис Ману проби отляво и намери непокрития Икоко. Неговият изстрел бе отразен фамозно от Аргилашки, но при добавката от въздуха Вандерсон с десния крак направи 2:0.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Вандерсон (66′)
0:2 Вандерсон (82′)

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Марио Младеновски, Хосе Мартинс, Атанас Илиев, Емануел Току (75 – Салиф Сисе), Реда Рабеи, Кевин Янсон, Филип Филипов, Атанас Чернев (75 – Славчо Шоколаров)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Антон Недялков, Сисиньо, Кирил Десподов (88 – Светослав Дяков), Оливие Вердон, Стефан Баджи, Клаудиу Кешерю (63 – Елвис Ману), Жосуе Са, Бернард Текпетей (80 – Джордан Икоко), Вандерсон (88 – Алекс Сантана), Каули Оливейра (88 – Доминик Янков)

Жълти картони: Марио Младеновски, Хосе Мартинс, Реда Рабеи (Ботев).