Лудогорец изпусна Олимпиакос (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

Силен Лудогорец изпусна да победи гранда Олимпиакос на неговия стадион „Георгиос Караискакис“ – 1:1, в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

През солидното първо полувреме „орлите“ бяха по-добри, като веднъж вратарят Цолакис се справи срещу излезлия сам срещу него Сотириу. Втората част започна по отличен начин за Лудогорец.

Кирил Десподов откри резултата в 50-ата минута след като се разписа красиво от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

В 58-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Ахмед Хасан бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране от фаул, но ударът му бе право в Кахлина, който изби. Последва мощен изстрел на Бернард Текпетей, спасен майсторски от Цолакис. В 65-ата минута Олимпиакос създаде нова опасност пред вратата на Кристиян Кахлина, но решителна намеса на Жордан Икоко спря Йоргос Масурас.

Силен Лудогорец изпусна да победи гранда Олимпиакос на неговия стадион „Георгиос Караискакис“ – 1:1, в първия мач от…

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Tuesday, August 3, 2021

В 87-ата минута гръцкият гранд стигна до равенството. След двоен рикошет в централните защитници Оливие Вердон и Игор Пластун, топката достигна до Агибу Камара, който с плътен изстрел в долния десен ъгъл изравни.

В продължението на срещата Кирил Десподов бе изведен зад защитата на Олимпиакос, преодоля вратаря Цолакис, но не успя да уцели опразнената врата.

Реваншът е на 10 август в Разград от 21,00 ч.

ОЛИМПИАКОС – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Кирил Десподов (50‘)
1:1 Меди Камара (87‘)

ОЛИМПИАКОСКостас Цолакис, Осейно Ба, Рубен Семедо, Папе Сисе (53 – Юсеф Ел-Араби), Кени Лала (61 – Танасис Андруцос), Олег Ребчук, Мохамед Камара, Пеир Малонг (46 – Ян М‘Вила), Матийо Валбуена (72 – Меди Камара), Йоргос Масурас, Ахмед Хасан

ЛУДОГОРЕЦКристиян Кахлина, Жордан Икоко, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Клод Гонзалвеш, Стефан Баджи, Каули Оливейра (73 – Алекс Сантана), Бърнард Текпетей (81 – Сисиньо), Кирил Десподов, Пиерос Сотириу (88 – Вандерсон)

Жълти картониРубен Семедо, Папе Абу Сисе (ОЛИМПИАКОС); Бернард Текпетей, Антон Недялков (ЛУДОГОРЕЦ)