Лудогорец продължава напред за Купата на България след труден мач във Варна (ВИДЕО)

Лудогорец мина трудно през втородивизионния Спартак (Варна) – 1:0, и се класира на 1/8-финал за Купата на България. Успехът за шампионите донесе Ихинио Марин от дузпа в края на първата част.

Любопитно е, че и двата тима не бяха водени от своите старши треньори. Васил Петров, който води „соколите“, е наказан и вместо него на пейката бе Стефан Дончев. Валдас Дамбраускас пък е с коронавирус и „орлите“ отново бяха водени от Станислав Генчев. Двама младоци започнаха като титуляри за Лудогорец – 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Илкер Будинов. Дебют за първия тим записа последното лято попълнение Мануел Кафумана – Шоу, а капитан за пръв път бе Кристиян Кахлина.

YouTube

На изключително лошия терен и пред около 3000 зрители, още във 2-ата минута Дорин Ротариу хвърли чудесен пас към Ихинио Марин, който от добра позиция стреля, но право във вратаря Нисторов. След това своя късмет изпробва и Петър Георгиев, който обаче би много слабо. Най-доброто положение за домакините дойде в 25-ата минута. Тогава се получи разбъркване пред Кахлина, Луго намери с глава Илиев, който би, първият му удар бе блокиран от Георги Терзиев, вторият обаче бе много по-опасен, но Кахлина спаси. Последваха две положения пред вратата на „соколите“, но първо пробив на Ротариу не бе завършен от негов съотборник, а след това Алекс Сантана би над вратата. В 32-ата минута юношата на Левски Даниел Начев си отвори пространство за удар, който бе слаб.

В 37-ата минута вратарят на Спартак Нисторов направи феноменално двойно спасяване. Доминик Янков изведе Ихинио Марин, той шутира, но стражът изби, топката се озова в Янков. Националът би, кълбото рикошира, но въпреки това Нисторов реагира майсторски. В края на първата част Алекс Сантана си осигури позиция за изстрел, но отново на мястото си бе Нисторов.

В 45-ата минута Лудогорец получи дузпа. Петър Георгиев намери Доминик Янков в наказателното поле, националът се измъкна елегантно от Ибрям Ибрям, който го фаулира. Зад топката застана Ихинио Марин, който без проблеми реализира първия си гол след възстановяването си от тежката контузия, която получи преди година.

В 63-ата минута „соколите“ създадоха най-чистото си положение, като напълно сам остана Георги Бабалиев, който с глава като по чудо не прати топката в мрежата на Кахлина. Като цяло в тези минути домакините бяха натиснали шампионите, но малко не им стигнат да изравнят. В 81-ата минута Генади Луго с глава можеше да вкара, но не уцели вратата.

В продължението на срещата се получи спречкване между Боев от Спартак и Чибота от Лудогорец, заради което реферът Станислав Тодоров им даде по един жълт картон.

СПАРТАК (ВАРНА) – ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Ихинио Марин (45′ +1) – дузпа

СПАРТАК: Станислав Нисторов, Генади Луго, Ибрям Ибрям, Никола Борисов (87 – Иван Пенев), Виктор Митев (70 – Велислав Боев), Цветан Илиев (70 – Архан Исуф), Георги Георгиев, Даниел Начев, Георги Бабалиев (87 – Георги Божилов), Мехмед Мехмед, Иван Колев (79 – Мартин Янакиев)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Георги Терзиев, Шакил Пинас, Алекс Сантана, Ихинио Марин (82 – Димитър Митков), Оливие Вердон, Мануел Шоу (82 – Стефан Баджи), Дорин Ротариу (62 – Джордан Икоко), Илкер Будинов (75 – Елвис Ману), Доминик Янков, Петър Георгиев (62 – Мавис Чибота)

Жълти картони: Ибрям Ибрям, Велислав Боев (Спартак); Мануел Шоу, Мавис Чибота (Лудогорец).