Лудогорец разби Царско село

Лудогорец победи с лекота Царско село под дъжда в Разград – 4:0, като по този начин „орлите“ продължават да са лидери в efbet Лига.

Във 2-ата минута Текпетей стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. След това Вердон можеше да отбележи, като с глава би след центриране на Десподов. Имаше обаче засада. Последва отлично подаване по земя от Пинас към Текпетей, но ганайското крило се размина с топката. В 41-ата минута Петър Атанасов стреля, но Кахлина се намеси. В ответната атака Сотириу бе изведен зад защитата и опита да прехвърли Янко Георгиев. Вратарят се справи, но Сотириу пак би – в аут.

Лудогорец поведе в 56-ата минута. Тогава Кирил Десподов центрира от фаул, а Жосуе Са с глава прати топката в другия ъгъл на Янко Георгиев. След това домакините направиха красива атака, завършила с топовен изстрел на Пинас, избит от Янко Георгиев. В 66-ата минута Сотириу направи 2:0. Икоко стреля силно, Георгиев не се намеси добре и от близо кипъреца не сбърка. В 74-ата минута Ману намери добре Десподов, чийто шут бе избит от голлинията.

Резултатът стана 3:0 десетина минути преди края. Точен бе Алекс Сантана, който разигра добре с Елвис Ману и с параболичен изстрел не остави шансове на Янко Георгиев. Крайният резултат оформи Кирил Десподов. Той се възползва от пресечена от Баджи топка и с хубав изстрел отбеляза третото си попадение от началото на сезона.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦАРСКО СЕЛО 4:0

1:0 Жосуе Са (57′) – дузпа
2:0 Пиерос Сотириу (66′)
3:0 Алекс Сантана (79′)
4:0 Кирил Десподов (87′)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Шакил Пинас (81 – Сисиньо), Клод Гонсалвеш (69 – Мануел Шоу), Кирил Десподов, Пиерос Сотириу (70 – Алекс Сантана), Джордан Икоко, Оливие Вердон, Стефан Баджи, Жосуе Са, Бернард Текпетей (61 – Мавис Чибота), Доминик Янков (61 – Елвис Ману)

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев, Мартин Кавдански, Иван Бандаловски (70 – Венцислав Василев), Ален Стеванович (76 – Димо Бакалов), Милчо Ангелов, Диас Лукас, Петър Атанасов (76 – Никола Колев), Милан Йокич (70 – Карлос Охене), Александър Александров, Луи Нганиони, Васил Шопов (62 – Лъчезар Балтанов)

Жълти картони: Кирил Десподов (Лудогорец); Иван Бандаловски (Царско село).