Лудогорец повали Левски в здрав мач (ВДИЕО)

Лудогорец направи нова крачка към титлата с късен обрат над Левски в Разград. „Орлите“ дръпнаха с цели 8 точки пред ЦСКА, след като победиха „сините“ с 2:1. Лудогорец стигна до успеха с гол на Пиерос Сотириу в 90-ата мин. на мача.

Лудогорец беше на косъм от светкавичен удар още във втората минута. Тогава Каули хвърли дълъг пас към Делев, а Ван дер Каап увисна. Спас овладя, мина лесно покрай нидерландския защитник на „сините“ и стреля технично, а топката мина на сантиметри от страничния стълб. В 7-ата мин. Филип Кръстев центрира от корнер към първата греда, където Билал Бари отклони с глава и прати топката в краката на Галчев. Младокът върна към наказателното поле, а там Илиян Стефанов засече от чиста позиция.

Падт обаче показа отличен рефлекс и спаси „зелените“. Течеше 20-ата мин., когато Кордоба проби по левия фланг през Спас Делев и центрира към наказателното поле. Там Бари изпревари мина зад гърба на Вердон и засече топката във вратата на Лудогорец – 1:0 за Левски.

През второто полувреме в игра се появиха Антон Недялков и Клод Гонсалвеш. В същото време Левски излезе прекалено дефанзивно настроен и по-малко агресивен за второто полувреме. В 52-рата мин. топката за малко не влетя във вратата на шампионите за втори път, след като Галчев центрира коварно, а Илиян Стефанов закъсня с малко да засече в мрежата. Лудогорец отговори със серия от атаки, които обаче нямаха нужната скорост за гол. В 62-ата минута Спас Делев изведе Жан Карничник сам отдясно, словенецът извади страхотна топка по тревата, а абсолютно непокритият Алекс Сантана засече във вратата за 1:1. Малко след това Пламен Андреев влезе на терена, а Лудогорец повтори атаката за гола. Този път Сантана, който пак беше изтърван след центриране на Карничник, стреля с глава, но в аут. Левски отговори с добър удар с глава на Билал Бари, но Серджио Падт успя да спаси.

Малко след това Кирил Десподов се справи с  Келиан ван дер Каап и достави страхотна топка на Рик Джонатан, но той стреля над гредата. В 87-ата мин. Пиерос Сотириу отправи опасен удар от разстояние, топката се отклони в тялото на защитник и стана трудна за Пламен Андреев, но вратарят успя да се справи. Течеше 90-ата мин. на мача, когато Лудогорец стигна до пълен обрат. В герой за „орлите“ се превърна Сотириу, който принципно направи много слаб мач. Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Левски, Хосе Кордоба не успя да играе с топката, а Сотириу някак инстинктивно стреля и вкара неспасяемо в мрежата на Пламен Андреев – 2:1 за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛЕВСКИ (СОФИЯ) 2:1

0:1 Билал Бари (20′)
1:1 Алекс Сантана (62‘)
2:1 Пиерос Сотириу (90′)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио  Падт, Алекс Сантана, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу, Жан Карничник, Джордан Икоко (46 – Антон Недялков), Мануел Шоу (46 – Клод Гонсалвеш), Оливие Вердон, Игор Пластун, Спас Делев (70 – Рик Джонатан), Каули Оливейра (89 – Доминик Янков)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов (65 – Пламен Андреев), Келиан ван дер Каап, Георги Миланов (80 – Асен Митков), Илиян Стефанов (80 – Димитър Костадинов), Уелтън, Билал Бари, Патрик – Габриел Галчев (90+3 – Марин Петков), Сонко Сундберг, Филип Кръстев, Хосе Кордоба, Драган Михайлович

Жълти картони: Пиерос Сотириу, Алекс Сантана, Рик Джонатан, Кирил Десподов (Лудогорец); Сонко Сундберг, Илиян Стефанов, Ван Дер Каап, (Левски).