Талантите на Лудогорец спечелиха VIVACOM CUP след класика над Цървена звезда

Tалантите на Лудогорец от възрастовата формация U15 спечелиха VIVACOM CUP след бой с класическото 3:0 над надеждите на сръбския гранд Цървена звезда. Момчетата на Росен Маринов заслужиха триумфа си след три победи от три мача на силната международна юношеска надпревара. В предишните си две срещи те спечелиха с 1:0 срещу северномакедонския  Македония Гьорче Петров и разбиха с 4:1 румънския Университатя Крайова. В първите два дни на турнира „звездашите“ също взеха две победи и затова сблъсъкът с „орлите“ бе своеобразен финал.

Срещу Цървена звезда разградчани си осигуриха сериозна преднина още преди почивката. Максим Минков бе точен в 14-та и 25-та минута. Асистенциите бяха съответно на Илиян Гатински и Димитър Мрънков. След почивката Димитър Мрънков оформи класиката в 52-та минута, а последния пас даде Алекс Сергеев.

След като вдигнаха купата на победителите на церемонията по награждаването, възпитаниците на Росен Маринов получиха и три индивидуални награди. Пламен Пенев бе отличен като най-добър вратар, Калоян Божков бе избран за най-добър полузащитник, а Максим Минков триумфира като стрелец номер 1 на турнира.

Поздравявам момчетата за показания характер и манталитет на победител и в трите двубоя. Благодаря им, че дадоха най-доброто от себе си за отбора и за клуба, чието име ни задължава да винаги да се представяме на най-високо ниво. Победата с 3:0 над тим като Цървена звезда вече покaзва, че имаме и класа. Щастливи сме и очакваме с нетърпение мачовете в Елитната юношеска група до 15 години, коментира след успеха старши трeньорът Росен Маринов.