Откриха VIVACOM CUP 2023 с пожелания за силни мачове и красива игра

Силни мачове и красива игра пожела на участниците в Международния юношески турнир VIVACOM CUP 2023 директорът на Академия Лудогорец Радослав Комитов. Церемонията по откриването на надпреварата се проведе на стадион „Гнездо на орли“.

Posted by Football Academy Ludogorets on Tuesday, July 18, 2023

В тазгодишното издание на турнира, освен домакините от Лудогорец участват още сръбският гранд Цървена звезда (Белград), Академия Удинезе (Румъния), украинският гранд Динамо (Киев), Гетика (Молдова) и Академия Гроздановски (Република Северна Македония). Младите футболисти  са от набор 2009.

Младите надежди на Лудогорец започнаха с разгромна победа от 8:0 над молдовския Гетика участието си в международния юношески турнир VIVACOM CUP 2023. Мачът се игра на стадион „Гнездо на орли“. Талантите на „орлите“ отбелязаха пет попадения през първата част и осем през втората. Отличи се Николай Попов, който се разписа четири пъти.

Попов оформи своето голово постижение още в началото на срещата. Той вкара в 1-та, 8-та, 14-та и 16-та минута. В 33-та Преслав Стойков бе точен за 5:0.

След почивката Тимур Мустафа отбеляза за 6:0 в 53-та минута. В 57-та минута Иван Терзиев порази целта за 7:0, а крайното 8:0 оформи Калоян Георгиев в 72-та минута.

В другата среща от днешния първи ден на турнира VIVACOM CUP 2023 талантите на сръбския гранд Цървена звезда спечелиха с 9:0 срещу румънския Академия Удинезе.

Утре ще се изиграят срещите Лудогорец – Академия Гроздановски и Динамо Киев – Академия Удинезе. Първата среща започва в 9:30, а втората е с начален час 11.