Лудогорец с класика срещу ЦСКА в Разград (ВИДЕО)

Лудогорец направи на пух и прах ЦСКА, биейки с 3:0 в дербито на 5-ия кръг на Първа лига, задълбочавайки още повече кризата в тима на Нестор Ел Маестро. С този успех „орлите“ вече водят с 4 точки преди големия си съперник след 4 изиграни мача от двата тима.

Играчите на Ивайло Петев започнаха ударно срещата, като поведоха още 8-ата минута. Тогава Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, а Руан Круз с глава не остави никакви шансове на Густаво Бустато. В 33-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Кирил Десподов изпълни заучено свободен удар, Иван Йорданов прескочи и топката стигна до Аслак Фон Витри. Той отправи удар, кълбото рикошира в Сейни Санянг и влезе във вратата на Густаво Бусато за 2:0.

В 53-ата минута Лудогорец получи дузпа за игра с ръка на Иван Турицов след удар на Руан Круз. Тя бе отсъдена след намеса на ВАР. Безмилостен от бялата точка беше Кирил Десподов, правейки 3:0.

20 минути след това Лудогорец остана с човек по-малко. Директен червен картон получи Сонко Сундберг. В продължението на срещата Иван Йорданов можеше да направи 4:0, но ударът му срещна гредата.