Лудогорец победи Аякс насред Амстердам, но отпадна от Лига Европа, утре теглят жребия за Лигата на конференциите

Лудогорец победи великият Аякс насред „Йохан Кройф Арена“ с 1:0, но напуска турнира Лига Европа след загуба в първата среща с 1:4. Победното попадение вкара Матиас Тисера в 62-ата минута, след като се възползва от отличен пас на Доминик Янков. Лудогорец игра много силно и не позволи на Аякс да създаде нито едно голово положение за 90 минути. Освен това шампионите на два пъти имаха страхотни възможности за гол във вратата на домакините, но Матиас Тисера и Рик Джонатан нямаха ден.

Лудогорец може да се гордее с тази победа, тъй като досега нито един български отбор не беше побеждавал Аякс в Амстердам. Това е нов успех над нидерландски колос, десет години по-късно след като през 2013 г. „орлите“ победиха с 0:2 ПСВ в Айндховен.

Лудогорец продължава участието си в турнира Лига на конференциите, като жребият за груповата фаза ще бъде изтеглен утре.