Дубълът на Лудогорец победи с 2:1 Монтана

Момчетата на Лудогорец II победиха с 2:1 Монтана. Шампионатната среща от XXII кръг във Втора професионална лига се игра в комплекс „Гнездо на орли“.

Мачът предложи интересна, динамична и бърза игра. Не липсваха и напрегнати моменти, като главният съдия на три пъти показа червен картон на играчите на двата тима.

Резултатът бе открит в полза на Лудогорец в 41-вата минута от Хюсеин Кельовлуев. Играчите на старши треньора Захари Сираков излязоха на почивката с гол аванс.

След подновяването на играта Монтана намали изоставането си в резултата, като точен за гостите бе Кевин Беманга.

Наставникът на „орлите“ реагира на изравняването, като направи редица смени в състава.

Втората част на срещата предложи още много голови ситуации и пред двете врати. В 73-тата минута вратарят на Лудогорец II Дамян Христов изби шут от пряк свободен удар след отсъден фал. 15 минути преди края на срещата опасностите пред стража на „зелените“ продължиха. В крайна сметка обаче в 46-тата минута Йоан Йорданов бе точен след изпълнение на дузпа,              , донасяйки победата на Лудогорец II с 2:1.

Поздравявам момчетата за показания характер срещу един стойностен отбор, играха до последния съдийски сигнал. Спечелихме заслужено, вървим в правилната посока, но има още какво да се желае, коментира старши треньорът на Лудогоец II Захари Сираков.

В следващия XXIII кръг от първенството във Втора професионална лига разградският тим предстои да гостува на Черноморец (Балчик). Мачът е насрочен за 4 март, понеделник.