Лудогорец загуби финала за Купата на България

Лудогорец загуби с 2:3 от Ботев Пд финала за Купата на България. На „Васил Левски“ пловдивчани поведоха в 4-ата минута с гол на Конте. Шампионите изравниха бързо чрез Квадво Дуа. „Орлите“ натиснаха здраво, но не стигнаха до втори гол. Напротив – в края на първата част Секулич отново изведе Ботев Пд напред.

Втората част започна с натиск на Лудогорец, но при една контраатака Браними даде на Уме Емануел, който не сгреши 1:3.

Въпреки всичко отборът на Георги Дерменджиев не се предаде. Така се стигна до 71-ата минута, когато резервата Руан намали.

Лудогорец натисна здраво и стигна до дузпа е продължението на срещата. Зад топката застана Руан, който обаче не уцели вратата и в крайна сметка трофеят отиде в Ботев Пд.