Започна основен ремонт на площад „Възраждане“ в Кубрат

Община Кубрат стартира основен ремонт на централния площад „Възраждане“. Основната цел на дейностите е да бъде подменена старата настилка, за да се гарантира по-безопасно движение на гражданите и да се подобри отводняването на пространството.

Специализирана техника вече премахва стария асфалт, който се извозва с камиони, а работници подготвят терена за полагането на нов пласт повърхност. Площадът ще бъде обновен с павета, а в обхвата на ремонта влизат и част от прилежащите тротоари, където ще бъдат сменени остарелите плочки.

YouTube

Ремонтните дейности се реализират по капиталовата програма на Общината и бяха проследени на място от кмета Алкин Неби.
Срокът за изпълнение на строително-ремонтните дейности е до 150 календарни дни.

„Площадът е сърцето на града и място, през което всеки ден минават хора. Затова за нас е важно той да бъде не само красив, но и функционален и безопасен. Убеден съм, че след ремонта това пространство ще придобие съвсем нов облик, достоен за центъра на Кубрат“, коментира кметът Алкин Неби.

TikTok

Паралелно с това текат и други строителни дейности по инициатива на Община Кубрат.

В КУБРАТ ЗАПОЧНА ОСНОВЕН РЕМОНТ НА ПЛОЩАД „ВЪЗРАЖДАНЕ“Община Кубрат стартира основен ремонт на централния площад…

Posted by Общинска администрация – Кубрат on Friday, September 19, 2025

 

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе