Лудогорец с убедителна победа в първия плейоф срещу Петрокуб (ВИДЕО)

Лудогорец е близо до същинската част на Лига Европа след резонна победа с 4:0 над шампиона на Молдова Петрокуб.

Отборът, воден от Захари Сираков, поведе в 23-ата минута, когато Кайо Видал центрира с левия крак към Квадво Дуа, който с глава не остави шансове на Шмаленея. Веднага след това Дуа можеше да направи 2:0, но вратарят спаси. Лудогорец продължи да натиска и в 44-ата минута първо Кайо Видал не успя да вкара, а след това напречната греда спря Аслак Фон Витри от попадение. В началото на втората част Руан пробва ножичен удар, но неточно.

YouTube

Нямаше какво да спре бразилеца в 59-ата минута, когато той получи подаване от Рик и с хубав удар с левия крак направи 2:0. Кайо Видал можеше да отбележи в 74-ата минута, като би в аут. 3:0 направи Диниш Алмейда. Той отбеляза с добавка след отлично изпълнение на Неделев на пряк свободен удар.

Секунди след това Неделев качи топката на главата на Алмейда от корнер и португалецът оформи крайното 4:0.