Лудогорец е първият български отбор, който ще вземе участие в новата структура на Лига Европа след отстраняването на Петрокуб

Лудогорец ще играе в основната схема на Лига Европа, след като победи Петрокуб и в реванша от плейофите на турнира с 2:1. Така с общ резултат 6:1, „орлите“ елиминираха съперника.

На стадион „Зимбру“ в Кишинев, домакините от Петрокуб поведоха в резултата в 28-ата минута. Точен бе Амброз след контраатака. През първата част шампионите имаха няколко чисти положения, но Сон и Рик Джонатан не успяха да вкарат.

След почивката Лудогорец стигна до пълен обрат след попадение на Спас Делев в 75-ата минута за 1:1 и на Рик Джонатан в даденото от рефера продължение,. Голът на бразилеца бе изключително красив.

Лудогорец ще разбере съперниците си в основната фаза на Лига Европа в петък. Жребият в Монако започва в 14:00 ч. българско време.