Бенковски (Исперих) с победа над Рилци от Добрич с 2:1

Бенковски Исперих постигна страхотен успех в Североизточната Трета лига. Тимът направи обрат и победи с 2:1 Рилци (Добрич) и така се изкачи до второто място в класирането на 3 точки зад лидера Септември Тервел (18 т.).

Рилци поведе в 17-ата минута от дузпа. В 25-ата обаче Марин Петков изравни до 1:1 с глава след центриране от статично положение. През втората част мачът се изостри и имаше положения пред двете врати. В края на срещата все пак Бенковски Исперих вкара за 2:1 чрез гол-красавец на Драгомир Радев директно от корнер. Гол познат във футболната общественост и като „олимпийски“.

След опасна игра директен червен картон получи футболист на гостите и така Рилци завърши срещата с 10 души.

Бенковски е втори в класирането с 15 точки. В следващия кръг тимът ни играе Устрем (Дончево) – в събота (05.10) от 16:00 часа.