Лудогорец с минимална победа над Локомотив (Пловдив) (ВИДЕО)

Лудогорец победи драматично 1:0 Локо Пд в Разград. Победата донесе Рик Джонатан малко преди края на срещата.

През първата част „орлите“ застрашиха на 4 пъти вратаря на гостите, като Квадво Дуа, Якуб Пьотровски, Ерик Маркус и Дерой Дуарте стреляха, но не успяха да вкарат гол. В началото на втората част Агибу Камара се възползва от грешка в защитата на Локо Пд, но не успя да преодолее Мартин Луков, с когото се сблъскаха.

В 65-ата минута Диниш Алмейда стреля с глава, а Мартин Луков с огромна мъка спаси. Топката бе преминала голлинията, но не с целия си обем. Последва силен удар на Дени Групер, но отново Луков беше блестящ и изби. След това, само за няколко секудни Ерик Маркус на два пъти можеше да открие резултата, но нямаше късмет.

В 76-ата минута и напречната греда спаси Локо Пд след удар с глава на Ивайло Чочев. В 84-ата минута крепостта на гостите падна. Точен беше Рик Джонатан, който с хубав изстрел не остави шансове на вратаря на пловдивчани.

В продължението на срещата Рик удари и греда.