Юношите на Лудогорец U18 стартираха участието си в престижния Международен младежки футболен турнир „Футболни приятели“ със силно представяне и важна победа. На игрището в град Фоча в Босна и Херцеговина те се изправиха в първи официален мач срещу местния отбор на „Сутиеска Фоча“. Четвъртфиналният сблъсък завърши с успех за играчите от Разград, които надделяха с 2:0. Победата осигури Илиан Гатински, който наниза и двата гола.
Турнирният жребий отреди талантите на Лудогорец да попаднат в една група със „Сутиеска Фоча“, „Будучност“ от Черна гора и „Войводина“ от Нови Сад. Утре ще се проведе полуфиналната битка в турнира. В нея младите „орли“ ще се изправят срещу победителя от мача между „Будучност“ и „Войводина“.
В 19-ото издание на турнира „Футболни приятели“ се включват футболни дарования от Академията на „Лудогорец“, родени през 2008 и 2009 година. Те са водени от треньорите Христо Златински и Милен Маринов. Спортната надпревара събира осем силни отбора от различни държави. Крайният победител ще бъде определен на 27 юли.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини свързани с Лудогорец.