Първа загуба за Лудогорец в Турция

© ludogorets.com

Лудогорец загуби с 2:3 от Кайрат Алмати в четвъртата си контрола на турска земя. Преди това шампионите победиха Ботошани и Университатия и завършиха наравно с Шахтьор Донецк. Поражението можеше да бъде избегнато, ако не бяха пропуските на Лудогорец през първото полувреме, когато вицешампионът на Казахстан бе надигран напълно.  На два пъти точен за „орлите“ бе Вирджил Мисиджан (6,10), а за Кайрат се разписаха Исаел (14), Исланхам (70) и Сарсенов (88).

Наставникът на „орлите“ Димитър Димитров бе направил три промени в сравнение със спаринга с Университатя Крайова (2:0). Лукас Саша започна двубоя вместо Александър Василев, Джоди Лукоки смени Светослав Ковачев и Върджил Мисиджан игра на мястото на Клаудио Кешерю на върха на атаката. Първото попадение бе дело на Вирджил Мисиджан още в шестата минута. Крилото пое в близост до наказателното поле и със силен изстрел не остави шанс на стража на казахстанците Покатилов.  В десетата минута българският шампион вкара втори гол. Марселиньо изведе майсторски на скорост Джоди Лукоки, който центрира остро право на крака на Мисиждан. Холандецът засече отблизо с десния крак за 2:0. Четири минути по-късно Кайрат успя да върне едно попадение. Исаел изненада Хорхе Броун с далечен шут и кълбото се озова в мрежата.

През втората част Димитър Димитров направи доста промени в състава и играта се наруши. Лудогорец бе разпокъсан и логично отстъпи инициативата.  В 70-ата минута завършилият но второ място в първенството на Казахстан изравни. Исланхам реализира от дузпа, след като Козмин Моци направи фаул срещу противников играч.  В 88-ата минута Кайрат стигна до пълен обрат. Точен за казахстанците бе Сарсенов, който засече с глава центриране отляво.

ЛУДОГОРЕЦ – КАЙРАТ 2:3

1:0 Мисиджан (6′)
2:0 Мисиджан (10′)
2:1 Исаел (14′)
2:2 Исланхам (70′)
2:3 Сарсенов (88′)

ЛУДОГОРЕЦ: Брун, Лукас Саша, Форстър, Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки, Мисиджан (Ренан, Моци, Горалски, Натанаел, Терзиев, Кампаняро, Шверчок, Жоао Пауло, Ковачев, Кешерю, Керчев)

КАЙРАТ: Покатилов, Куантаев, Рудоселски, Бато, Суюмбаев, Куат, Абикен, Швъйрев, Исаел, Аршавин Анене