Номинации за наградите “Оскар” 2018

Представяме ви претендентите в основните категории за тазгодишните награди “Оскар”:

 

Най-добър актьор:

Тимъти Шаламет – Call Me by Your Name/ “Призови ме с твоето име”

Даниъл Дей-Люис – Phantom Thread/ “Призрачна нишка”

Даниел Калууя – Get Out/ “Бягай!”

Гари Олдман – Darkest Hour

Дензъл Уошингтън – Roman J. Israel, Esq

 

Най-добра актриса:

Сали Хокинс – The Shape of Water/ “Формата на водата”

Франсис Макдорман – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri/ “Три билборда извън града”

Марго Роби – I, Tonya/ “Аз, Тоня”

Сирша Ронан – Lady Bird/ “Лейди Бърд”

Мерил Стрийп – The Post/ “Вестник на властта”

 

Най-добър актьор в поддържаща роля:

Уилям Дефо – The Florida Project/ “Проектът Флорида”

Уди Харелсън – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri/ “Три билборда извън града”

Ричард Дженкинс – The Shape of Water/ “Формата на водата” Кристофър Плъмър – All the Money in the World/ “Всички пари на света”

Сам Рокуел – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri/ “Три билборда извън града”

 

Най-добра актриса в поддържаща роля:

Мери Джей Блайдж – Mudbound/ “Затънали в кал”

Алисън Джени – I, Tonya/ “Аз, Тоня”

Лесли Манвил – Phantom Thread/ “Призрачна нишка”

Лори Меткалф – Lady Bird/ “Лейди Бърд”

Оливия Спенсър – The Shape of Water/ “Формата на водата”

 

Най-добър режисьор:

Кристофър Нолан за “Дюнкерк”

Джордан Пийл за “Бягай!” Грета Гъруиг за “Лейди Бърд”

Пол Томас Андерсън за “Призрачна нишка”

Гийермо дел Торо за “Формата на водата”

 

Най-добър филм:

Назови ме с твоето име / Call Me By Your Name

Най-мрачният час / Darkest Hour Дюнкерк / Dunkirk Бягай! / Get Out

Лейди Бърд / Lady Bird

Призрачна нишка/ Phantom Thread

Вестник на властта / The Post Формата на водата / The Shape of Water

Три билборда извън града / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Визуални ефекти:

“Междузвездни войни: Последните джедаи”

“Блейд Рънър 2″

”Пазители на галактиката 2″

”Конг: Островът на черепа” ”Войната за планетата на маймуните”

 

Оригинална музика:

Джон Уилямс за “Междузвездни войни: Последните джедаи”

Ханс Цимер за “Дюнкерк”

Джони Грийнууд за “Призрачна нишка”

Александър Депла за “Формата на водата”

Картър Бъруел за “Три билборда извън града”

 

Най-добър чуждоезичен филм:

A Fantastic Woman (Чили)

On Body and Soul (Унгария)

The Insult (Ливан)

Loveless (Русия)

The Square (Швеция)

 

Най-добър адаптиран сценарий:

Call Me By Your Name/ “Призови ме с твоето име”

The Disaster Artist/ “Катастрофалният артист”

Logan/ “Лоугън”

Molly’s Game

Mudbound/ “Затънали в кал”

 

Най-добър оригинален сценарий:

The Big Sick/ “Болест от любов”

Get Out/ “Бягай!”

Lady Bird/ “Лейди Бърд”

The Shape of Water/ “Формата на водата”

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri/ “Три билборда извън града”

 

Най-добра анимация:

The Boss Baby/ “Бебе Бос”

The Breadwinner/  Coco/  “Тайната на Коко”

Ferdinand/ “Фердинанд”

Loving Vincent/ “Да обичаш Винсент”

 

Най-добър късометражен анимационен филм:

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

 

Най-добър документален филм: Abacus (Small Enough to Jail)

Faces/Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island

 

Най-добър късометражен документален филм:

Edith & Eddie

Heaven is a Traffic Jam

Heroin(e)

Knifeskills

Traffic Stop

 

Най-добър късометражен игрален филм:

Dekalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote/All of Us

 

 

Операторско майсторство:

Blade Runner 2049/ “Блейд Рънър 2”

Darkest Hour/ “Най-мрачният час”

Dunkirk/ “Дюнкерк”

Mudbound/ “Затънали в кал”

The Shape of Water/ “Формата на водата”

 

Най-добра сценография:

Beauty and the Beast/ “Красавицата и звярът”

Blade Runner 2049/ “Блейд Рънър 2”

Darkest Hour/ “Най-мрачният час”

Dunkirk/ “Дюнкерк”

The Shape of Water/ “Формата на водата”

 

Най-добър монтаж:

Baby Driver/ “Зад волана”

Dunkirk/ “Дюнкерк”

I, Tonya/ “Аз Тоня”

The Shape of Water/ “Формата на водата”

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri/ “Три билборда извън града”

 

Монтаж на звукови ефекти: 

Baby Driver/ “Зад волана”

Blade Runner 2049/ “Блейд Рънър 2”

Dunkirk/ “Дюнкерк”

The Shape of Water/ “Формата на водата”

Star Wars: The Last Jedi/ “Междузвездни войни: Епизод VIII”

 

Грим и прически:

Darkest Hour/ “Най-мрачният час”

Victoria and Abdul/ “Довереникът на кралицата”

Wonder/ “Чудо”

 

Костюми:

Beauty and the Beast/ “Красавицата и звярът”

Darkest Hour/ “Най-мрачният час”

Phantom Thread/ “Призрачна нишка”

The Shape of Water/ “Формата на водата”

Victoria and Abdul/ “Довереникът на кралицата”

 

Оригинална песен от филм:

Remember Me (от Coco)

Mystery of Love (от Call Me By Your Name)

This Is Me (от The Greatest Showman)

Mighty River (от Mudbound)

Stand Up For Something (от Marshall)

 

Оригинална музика:

Dunkirk/ “Дюнкерк”

Phantom Thread/ “Призрачна нишка”

The Shape of Water/ “Формата на водата”

Star Wars: The Last Jedi/ “Междузвездни войни: Епизод VIII”

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri/ “Три билборда извън града”

Източник: https://dama.bg/article/i-nominiranite-za-oskar-2018-sa/19950/

Върни се горе