Лудогорец потопи „морето“ за едно полувреме

Лудогорец постигна пета поредна победа в мачовете от пролетния дял в първенството. Шампионите отнесоха с 3:1 Черно море и отново водят с шест точки пред ЦСКА-София, който в неделя има мач с Пирин. Вандерсон, Марселиньо и Върджил Мисиджан се разписаха за Лудогорец, а Дани Кики бе точен за „моряците“.

Треньорът на домакините Димитър Димитров заложи на всичко най-добро, като в състава се завърна Върджил Мисиджан, който бе резерва при успеха над Берое. Първата добра ситуация за „орлите“ се откри в 5-ата минута, когато Върджил Мисиджан проби отляво, но перфектен шпагат на Атанас Зехиров спря голов пас към Клаудиу Кешерю. Варненци отговориха чрез удар на Мехди Фенуш, който не бе точен.

Шампионите поведоха в 8-ата минута. Кешерю получи топката в наказателното поле, задържа добре и върна към Анисе. Той пробва удар, който обаче се превърна в пас към Марселиньо, който обаче пропусна елегантно към Вандерсон. Бразилецът прати топката под гредата на Макенджиев, а за гола спомогна и лек рикошет в крака на Кононго. Само 6 минути след това Лудогорец стигна до второ попадение. Клаудиу Кешерю изведе великолепно Мисиджан зад защитата на Черно море. Той пусна перфектен пас към Марселиньо, който засече акробатично кълбото – 2:0! Малко по-късно Черно море можеше да получи дузпа за нарушение на Натанаел срещу Аристот Ндонгала. В 31-ата минута именно играчът от ДР Конго проби през центъра и стигна до добра позиция, но изстрелът му попадна право в ръцете на Хорхе Броун.

Черно море намали само минута по-късно. Кононго центрира отляво към Дани Кики. Той овладя кълбото, финтира Натанаел и с бомбен техничен удар вкара в далечния ъгъл на вратаря. Само 10 минути след това „орлите“ пак си върнаха преднината от два гола. Илиас Хасани изчисти лошо, Дяков игра с глава, топката се озова в Марселиньо, който изведе Вандерсон вдясно, бразилецът подаде към Кешерю, а той стреля. Благой Макенджиев изби, но право в краката на Мисиджан, който отблизо не сгреши. В самия край на първата част Вандерсон намери добре Кешерю, но волето на румънеца мина на сантиметри от гредата.

През втората част оборотите паднаха. В търсене на втори гол, Илиан Илиев пусна в игра Ради Василев 30 минути преди края. Иначе в 65-ата минута Марселиньо изведе отлично Вандерсон отляво, а той пробва техничен удар, който обаче не намери целта. В 73-ата минута Дани Кики пробва нов удар, но за разлика от първото полувреме, този път не му върза. В 80-ата минута след грешка на Даниел Димов, Горалски пресече и направи двойно със своя сънародник Якуб Шверчок, но изстрелът му мина встрани. След това пък грешка в защитата на „орлите“ облагодетелства Мехди Фенуш. Той се озова на добра позиция и би, но Хорхе Борун боксира. Малко преди края пред Горалски се откри нова възможност да вкара гол, но и този път полякът не бе точен.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 3:1

1:0 Вандерсон (8′)
2:0 Марселиньо (14′)
2:1 Дани Кики (32′)
3:1 Върджил Мисиджан (41′)

Лудогорец: Хорхе Брун, Сисиньо, Натанаел, Игор Пластун, Козмин Моци, Светослав Дяков (46-Яцек Горалски), Абел Анисе, Марселиньо (83-Густаво Кампаняро), Вандерсон, Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешерю (66-Якуб Шверчок).

Черно море: Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго, Аристоте Фунду, Петър Витанов (84-Емил Янчев), Александър Цветков, Дани Кики (75-Марек Кузма), Мехди Фенуш, Мартин Минчев (61-Радослав Василев).