Луд мач на „Лудогорец Арена“, 3:2 за Лудогорец над ЦСКА-София

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи ЦСКА-София в луд мач от XXVIII кръг с 3:2. „Орлите“ уцелиха на два пъти гредата.

Пред пълни трибуни Лудогорец показа кой е шампиона и успя да обърне резултата на два пъти, а при втория и да завоюва важната победа над ЦСКА-София.

Първото попадение падна в добавеното време на първата част и бе дело на Кирил Десподов, който вкара от пряк свободен удар.

Няколко минути след началото на втората част Клаудио Кешерю нахлу в наказателното поле на гостите и пусна към полския нападател на „орлите“ Якуб Шверчок, който изравни за 1:1.

В 56-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко след саморазправа на Жеферсон насочена към Светослав Дяков, който преди това реагира бурна на съприкосновение с Енрике.

В 62-ата минута на двубоя бе изгонен старши треньорът на Лудогорец – Димитър Димитров – Херо, заради бурните му претенции към главния рефер.

В 71-ата минута ЦСКА-София отново поведе на Лудогорец след гол на Рубен Пинто, който получи от Едвин Джеси. Португалецът заби топката в горния десен ъгъл на вратата пазена от Ренан дос Сантос.

В 85-ата минута Лудогорец изравни за втори път след попадение на Клаудио Кешерю, който получи топката от Марселиньо.

Три минути по-късно отново Якуб Шверчок заби топката във вратата на „червените“ за крайното 3:1.

Следващия двубой на Лудогорец е срещу Левски в София на 14 април от 20:00 ч. на стадион „Георги Аспарухов“.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА-СОФИЯ 3:2

0:1 Кирил Десподов (45′ +2)
1:1 Якуб Шверчок (51′)
1:2 Рубен Пинто (72′)
2:2 Клаудио Keшерю (85′)
3:2 Якуб Шверчок (88′)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков (80 – Густаво Кампаняро), Абел Анисе (18 – Яцек Горалски), Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Джоди Лукоки (46 -Якуб Шверчок), Марселиньо, Клаудио Кешерю

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Тиаго Родригес (68 – Александър Георгиев), Енрике Рафаел, Рубен Пинто, Кристиан Малинов, Кирил Десподов (56 – Едвин Джеси), Фернандо Каранга (68 – Жеан Бланко)

Жълти картони: Светослав Дяков, Върджил Мисиджан, Марселиньо, Якуб Шверчок (Лудогорец); Жеферсон, Николай Бодуров, Енрике Рафаел, Фернандо Каранга (ЦСКА-София).

Червени картони: Димитър Димитров (Лудогорец); Жеферсон (ЦСКА-София).